'Terim'in milli takıma imzası şeklen'

'Terim'in milli takıma imzası şeklen'
'Terim'in milli takıma imzası şeklen'
Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, "Hoca şu an net olarak bir mukavele imzalamadı. Sadece basın önünde şeklen bir imza töreni yapıldı. Şartlar, koşullar net olarak kağıda dökülmedi. Kağıda dökülmüş resmi bir protokol yok. Şekli imza töreni yapılmıştır" dedi.

Radikal.com.tr - Televizyon yorumcusu eski hakem Ahmet Çakar, dün akşam Bursaspor - Galatasaray maçının ardından Beyaz TV'deki programında, Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geçişine dair ilginç değerlendirmeler yaptı. Çakar, Terim'in Milli Takım'ın başına getirilmesiyle ilgili olarak Başbakan Erdoğan 'ın Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı bizzat aradığını öne sürdü ve şunları söyledi: "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Ünal Aysal'ı arayarak Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geçmesi gerektiğini söylemiştir. İstemese de Aysal, Fatih Terim'e izin vermiştir."

Çakar, "Fatih Terim TFF'yi dizmiş, para da almıyorum demiş. TFF'nin hakemleri bilinçaltında bundan etkilenmeyecek kimse beni kandıramaz. Bundan sonra Galatasaray lehine yapılan hakem hataları bana mahsumane anlatılmasın. Terim TFF ye gönüllü çalışan biridir artık" şeklinde konuştu.

Terim'in acilen milli takımın başına geçip Galatasaray'dan ayrılması gerektiğini savunan Çakar, "Yarından tezi yok Fatih Terim ya Galatasaray ya da Milli Takım'ın hocası olsun. Hakemler için baskı da bitsin. Dünyanın hiç bir yerinde teknik direktör imza töreninde para konusu konuşulmaz" dedi.

Bu gelişmelerin ardından Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir yayına telefonla bağlanırken Çakar bu hareketi samimiyetsiz ve ayıp olarak yorumladı. Avukat Epözdemir, "Fatih Terim'in isteği üzerine Beyaz Futbol programına bağlandım. Fatih Terim ülkeye hizmet etmek için karşılıksız olarak milli takımın basına geçmiştir. Başka bir amacı yoktur" dedi.
"Fatih Terim bundan sonra benim için 'Karton İmparator'dur" diyen Çakar, Terim'in avukatı Epözdemir ile de sert tartışmalar yaşadı. Tecrübeli yorumcu, "Nisan ayında hakemlere saldıran, 'TFF beni bitirmek istiyor' diyen Terim neden TFF çalışanı oldu? sorar mısın bunu?" diyerek sert yorumlarını sürdürdü.

Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir ise Terim'in direktifi sonrası bağlandığını belirttiği 'Beyaz Futbol' programında şunları söyledi: "Sayın Fatih Terim'e Milli Takım'dan bir teklif gelmiş ve o da bedelsiz olarak bu teklifi kabul etmiştir. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyeleri de bunu bir yıllığına kabul etme nezaketini göstermiştir. Onlar da milli hassasiyetle. Öncelikle şunu belirtelim; Fatih Terim gibi birinin Milli Takım'dan gelen teklifi lehine kullanması mantığa aykırıdır. Hoca'nın böyle bir düşüncesi kesinlikle yoktur. Tamamen Türk sporuna hizmet için milli hassasiyet ile bu teklifi kabul etmiştir. Hakeza Terim'in bu teklifi kullanarak imtiyazlar kullanacağı, ayrıcalıklar edineceği iddiaları da doğru değildir. Süper Lig'deki diğer teknik direktörlerin statüsü neyse Sayın Fatih Terim için de aynı şeyler geçerlidir."


'İMZA TÖRENİ ŞEKLEN YAPILDI'
Fatih Terim'in görevinin 4 maçın ardından sona ereceğini söyleyen Epözdemir, "Hoca şu an net olarak bir mukavele imzalamadı. Sadece basın önünde şeklen bir imza töreni yapıldı. Şartlar, koşullar net olarak kağıda dökülmedi. Ama anlaşılan sözlü olarak 1 yıl. 4 yıllık bir anlaşma söz konusu değildir. Dediğim gibi kağıda dökülmüş resmi bir protokol yok. Şekli imza töreni yapılmıştır" dedi.