Terim'in rekorunu kırdı

Milli Takım'ı, ilk kez katıldığı Dünyü Kupası'nda üçüncü yapan teknik direktör Şenol Güneş, Slovakya galibiyetiyle yeni bir rekora daha imza attı.

İSTANBUL - Milli Takım'ı, ilk kez katıldığı Dünyü Kupası'nda üçüncü yapan teknik direktör Şenol Güneş, Slovakya galibiyetiyle yeni bir rekora daha imza attı. Ay-Yıldızlı ekiple birlikte 37. maçına çıkan Güneş, 18. galibiyetini alıp, en fazla kazanan teknik adam unvanını aldı. Bundan önceki rekor, 34 maçta 17 galibiyetle Fatih Terim'e aitti. 37 karşılaşmanın 9'unda berabere kalan Ay-Yıldızlı ekip, 10 maçtan da boynu bükük ayrıldı. Rakip filelere 52 gol gönderen Milliler, kalesinde
ise 34 gol gördü. Milliler, Fatih Terim döneminde oynadıkları 34 karşılaşmanın 8'inde berabere kalırken 9 karşılaşmadan da üzgün ayrılmış; 47 gol sevinci yaşarken, ağlarından 36 gol topu çıkarmıştı.
Güneş, 16 Ağustos 2000 tarihinde ilk maçına çıkmış ve özel karşılaşmada Bosna-Hersek'e deplasmanda 2-0 yenilmişti. Ay-Yıldızlılar en farklı galibiyetlerini Dünya Kupası baraj maçında Avusturya'yı ve Avrupa Şampiyonası Grup Eleme karşılaşmasında ise Lienchestein'ı 5-0'la geçmişti. Güneş, en farklı yenilgilerini ise iki özel maçta, Fransa ve Çek Cumhuriyeti karşısında 4-0'la yaşadı. Milli Takım, 7. Grup'tan çıkıp, Portekiz'de yapılacak olan 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda da başarılı sonuçlar elde ederse, Şenol Güneş, kırılması güç bir rekorun da sahibi olacak. (Spor Servisi)