Terim'in sabrını taşırdılar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, futbolcularını Krilya Sovetov ile oynanan maçtan sonra sert bir şekilde uyardı. Sarı-Kırmızılı takımın teknik patronu, özellikle forvet oyuncularının dikkatini çekerek, "Top rakipteyken, gerekli baskıyı yapmayarak, orta sahanızı rahatlatmıyorsunuz.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

ANTALYA - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, futbolcularını Krilya Sovetov ile oynanan maçtan sonra sert bir şekilde uyardı. Sarı-Kırmızılı takımın teknik patronu, özellikle forvet oyuncularının dikkatini çekerek, "Top rakipteyken, gerekli baskıyı yapmayarak, orta sahanızı rahatlatmıyorsunuz. Bir daha sizden böyle şeyler istemiyorum. Kendinize çeki düzen verin" dedi. Teknik adam, özellikle Arif ve Hasan Şaş'ın dikkatini çekti. Hasan Şaş'ı daha önce de uyaran ve oyuna motive olmasını isteyen Terim, bu isteğini yineledi. Tecrübeli hocanın, Arif'i, daha verimli olması için uyardığı da gelen bilgiler arasında.
Terim, defans oyuncularına da uyarıda bulunarak, "Bu kadar basit gol yenmez" dedi. Rakip forvetin, ceza sahasında elini kolunu sallayarak dolaştığını ve art arda paslar yaptığını söyleyen Terim bu konuda önlemler alacak. Savunma oyuncularını özel olarak çalıştıracak olan teknik adamın, maç içinde kaptan Bülent'e bu konuda sitem etmesi; tecrübeli oyuncuyu kenara aldıktan sonra, ikili arasında savunma hataları yüzünden hararetli bir konuşma geçmesi de dikkatlerden kaçmadı. Vedat'ın yaptığı hataya da sinirlenen ünlü hocanın, genç Suat Usta'yı da, Abel Xavier'in gelmesiyle birlikte sağ kanattan defansın ortasına çekmesi bekleniyor.
Sarı-Kırmızılılar'da, Krilya yenilgisi tüm futbolcuların morallerini bozdu. Hazırlık maçı olmasına rağmen, alınan farklı yenilgi oyuncuların keyfini kaçırdı. Maçtan sonra Kemer'de yemek yiyen oyuncuların ağzını bıçak açmadı.
'Gerçek Revivo geliyor'
Öte yandan, kampın bir haftadan 10 güne çıkartılması ve maç programının sürekli değişmesi Galatasaraylı futbolcuları sıkıntıya soktu. Bu konudaki sıkıntılarını dile getiren oyuncuları haklı bulan teknik yönetim, uçak bulunması halinde perşembe akşamı İstanbul'a dönmeye çalışacak.
Lalatoviç'in transferinde yaşanan pürüzler nedeniyle Galatasaray'ın Yugoslav ekibi Kızılyıldız'la oynayacağı maç da tehlikeye girdi. Galatasaray'ın yeni oyuncusu Revivo, Krilya yenilgisi nedeniyle üzüldüğünü söyledi. İsrailli yıldız, "Hepimiz elimizden geleni yaptık ama istediğimiz olmadı. Bunlar önemli değil, önemli olan ligde kazanmak. Bu maçlarının amacı, eksiklerinizi görebilmek. Ben her geçen gün daha iyiye gideceğim. Yakında, istenilen düzeye geleceğim" dedi.