Terim'in sistem arayışı

İkinci yarı hazırlıklarını İspanya'da sürdüren Galatasaray'ın, hazırlık maçında Bayern Münih'le golsüz berabere kalırken oynadığı oyun Fatih Terim'i sevindirdi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

MARBELLA - İkinci yarı hazırlıklarını İspanya'da sürdüren Galatasaray'ın, hazırlık maçında Bayern Münih'le golsüz berabere kalırken oynadığı oyun Fatih Terim'i sevindirdi. Terim'i sevindiren bir başka olay ise, yönetimin Standart Liege takımının golcü futbolcusu Ali Lukunku ile anlaşmaya varmasıydı. Tecrübeli hoca, bir yandan futbolcularını çetin geçecek ligin ikinci yarısına hazırlarken, bir yandan da İstanbul'dan transfer haberi bekliyor. Yönetimin bir an önce takımı takviye etmesini uman Terim, uygulayacağı sistem için de hazırlıklarını sürdürüyor.
Yeni isimlerle, yeni bir sistem yaratmayı hedefleyen Terim, bu yüzden bazı mevkilerde farklı tercihler yapıyor. Hücum bölgesini Lukunku ile şekillendirmeyi düşünen Terim, orta saha ve savunmanın sağına alınacak oyuncuların belirlenmesi için de bir hayli sabırsız.
Felipe geri dönebilir
Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da, 2. Başkan Ali Dürüst, Lukunku'nun en geç salı günü İstanbul'a gelip sözleşme imzalayacağını söyledi. Öte yandan, Sarı-Kırmızılılar'ın, Sao Paulo kulübü ile yapmayı düşündüğü Felipe-Simplicio takasındaki belirsizlik sürerken, sezon başında yaşanan ilginç bir gelişme ortaya çıktı. Yaz aylarında Simplico'yla her türlü konuda anlaşan Cim Bom'un, Felipe'yi tercih ettiği öğrenildi. Simplicio'yla anlaşma sağlanmasına rağmen, Felipe'nin Brezilya kulübünden istediği aylık 70 bin dolarlık ücret, sorun olmaya devam ediyor. Öte yandan anlaşma sağlanamaması durumunda Brezilyalı oyuncunun Türkiye'ye dönebileceği iddia edildi.
Galatasaray'ın İspanya kampında oynayacağı diğer iki hazırlık maçının programı belli oldu. Yarın akşam 20.00'de Belçika'nın Germinal takımı ile karşı karşıya gelecek olan Sarı-Kırmızılılar salı günü de Hollanda ikinci lig takımlarından Volendam ile karşılaşacak.