Terim'in tepkisi oyunculara

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Adanaspor önünde alınan 2-2'lik beraberliği şanssızlığa bağladı. Bu sezon ilk kez bir maçta bu kadar çok gol pozisyonuna girdiklerini belirten Terim şözlerini şöyle sürdürdü: "Şansımız olsaydı, fark bile yapardık. Fazla güven bazen zarar verebiliyor.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Adanaspor önünde alınan 2-2'lik beraberliği şanssızlığa bağladı. Bu sezon ilk kez bir maçta bu kadar çok gol pozisyonuna girdiklerini belirten Terim şözlerini şöyle sürdürdü: "Şansımız olsaydı, fark bile yapardık. Fazla güven bazen zarar verebiliyor. Gol yesek bile genelde her maçı kazanan biz oluyorduk. Futbolcularım da bunu düşünerek gevşek davrandığı için, bu kez hayal kırıklığına uğradılar. Ayrıca ligde son haftalar yaklaştıkça futbolcular üzerindeki baskı giderek artıyor. Buna rağmen oyuncularım maçta ellerinden geleni yaptılar. Artık sadece Trabzonspor maçını düşünüyoruz. Bundan sonra puan kaybetmeye tahammülümüz yok."
Tecrübeli çalıştırıcı, karşılaşmada iki gol atan Ali Lukunku'nun son haftalarda iyi bir performans yakaladığını söylerken, maçın hakemi Bülent Demirlek hakkında ise, "Hakemler için şimdiye kadar birşey söylemedim. Bundan sonra da yorum yapmak istemiyorum" ifadesini kullandı. Terim, her sezon sonunda olduğu gibi bu yıl da maçlardaki gerilimi normal olarak değerlendirirken, "Sinirlerine hakim olan bu gerilimden kârlı çıkar" dedi.
Bu arada Galatasaray, Adanaspor maçında sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevkedildi. Sarı-Kırmızılı kulübün sahasının bir maç kapatılması bekleniyor.
Demirlek sezonu kapattı
Yönetimiyle eleştiri alan maçın hakemi Bülent Demirlek, gözlemcilerden düşük not aldı. Demirlek'e gözlemcilerden Murat Ilgaz 6, Abdurrahman Arıcı ise 6.5 puan verdi. Gözlemciler genç hakemin kötü bir yönetim sergilediği, karşılaşma sırasında yardımcı hakemlerle uyum sağlayamadığını ve bunun sonucunda da skoru etkilediğini raporlarına yazdılar. MHK düşük not alan hakemlerin altı hafta dinlendirildiği anımsatarak, genç hakemin sezonu kapattığını açıkladı. MHK bu gelişme üzerine Ümit Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti maçına daha önce atadığı Demirlek'i görevden aldı.