'Terör olayları şehit haberleri gibi sıradanlaştı'

'Terör olayları şehit haberleri gibi sıradanlaştı'
'Terör olayları şehit haberleri gibi sıradanlaştı'
Beşiktaş kaptanı Tolga Zengin, 2 yıl önce vefat eden annesinin son sözünde 'Sen takımın başında ol' dediğini, bunu yaptığı için annesinin ölümünü göremediğini belirtti. Terör olaylarının şehit haberleri gibi sıradanlaştığını ifade eden tecrübeli file bekçisi, bu yapılanların islam ve müslümanlık adına yapılmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Tolga Zengin, özel bir okulda katıldığı panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Beşiktaş kalecisinin sorulara verdiği cevaplar şöyle:
"Muslera ve benimle ilgili değerlendirmeler reel değerlendirmeler değil. Kim çok gol yemiş kim az gol yemiş. Bu takım oyunu ve takımın başarısı ile alakalı bir şey. Çok fazla gol yiyip şampiyon olabilirsin az gol yiyip şampiyon olmazsın. Çok çalışmak önemli. İlk geldiğim sene 36 maç oynadım. Geçen senenin yarısını sakatlıklarla geçirdim. Bu sene ise sadece bir idman kaçırdım. Yaşadığın şeyler çok önemli hepsinden kendine bir tecrübe ediniyorsun.

Geçen sene Brugge maçı tabi ki çok kötü bir maçtı benim için. O maç oynanırken, o maça ne şartlarda çıktığı konuşmadım hiç bir yerde ve anlatmayacağım da .Bir gün belki orada olan insanlardan birisi söyler ama ben kendi şahsıma söylemeyeceğim. Bana bir görev verildi ev ben de takımımı yalnız bırakmamak adına ağrım olduğunu söylesem de benden istenen odur. Hata benimdir, bir hata olmuşsa hatayı da üstüme alıyorum. Bazen istemesek de işler ters gidebiliyor."

"ANNEM SON SÖZÜNDE 'SEN TAKIMIN BAŞINDA OL' DEDİ"

"Eleştirilere protestolara her zaman açığım. Islıklamaya gelince, nasıl alkışlama oluyorsa ıslıklanma da olur ama küfüre karşıyım. Kimi insanlar toleranslı olabilir ama benim toleransım yoktur. Hele anneme küfredilmesini hiç istemem. Yalnız ben değil kimsenin annesine küfredilmesini istemem. Anneme küfredilsin diye yapmıyorum bunu. Annem ölmeden önce son yarım saatinde bana son sözünde 'sen takımın başında ol' dedi. Ve ben yanından ayrıldıktan yarım saat sonra öldü, uçaktan indiğimde öğrendim öldüğünü. O yüzden sadece benim değil tüm anneler kutsaldı onlara edilen her küfüre karşıyım. Tüm takım arkadaşlarım hocam hepsi cenazeme geldiler beni yalnız bırakmadılar. Ben de onları yalnız bırakmamak adına geldim ve maça çıktım."

"TERÖR OLAYLARI ARTIK ŞEHİT HABERLERİ GİBİ SIRADANLAŞTI"

"Maalesef terör olayları da çok fazlalaştı ki artık şehit haberleri gibi sıradanlaşmaya başladı. Açıkçası sahaya çıkarken çok korku duymuyorum. Ömrümüz nerede biterse orada ölürüz diyorum. İnsanlar her dinde değerlidir. Terör olaylarının islam ve müslümanlık adına yapılması... Bizi en çok üzüyor. Umarım son bulur."

"MİLLİ TAKIM'DA OLMAMAK BENİ ÜZÜYOR"

"A Milli Takım'da 2005'den deri oynadım. Orda olmamak beni tabiki üzüyor.Ben alınan her türlü karar saygılıyım. Benim yerime başka bir arkadaşım seçilmiş onun hakkında kötü konuşmam herkes Milli takıma hizmet etmek ister.
Vodafone Arena artık bitmek üzere. Kimseden yardım almadan yapılıyor ve inşallah Rabbim'in yardımıyla orada oynayacağız." Ali DANAŞ (DHA)