Tesadüf olmadığı görüldü

Türkiye'nin FIFA Konfederasyon Kupası'nda Kolombiya'yı 2-1 yenerek üçüncü olması, geniş bir biçimde yeraldı. Ünlü spor gazetesi L'Equipe, 'Türkiye, yine üçüncü' başlığıyla verdiği haberde, Dünya Kupası'nda olduğu gibi Türkiye'nin bu kupayı da üçüncülükle bitirdiğini yazdı.

PARİS - Türkiye'nin FIFA Konfederasyon Kupası'nda Kolombiya'yı 2-1 yenerek üçüncü olması, geniş bir biçimde yeraldı. Ünlü spor gazetesi L'Equipe, 'Türkiye, yine üçüncü' başlığıyla verdiği haberde, Dünya Kupası'nda olduğu gibi Türkiye'nin bu kupayı da üçüncülükle bitirdiğini yazdı. Haberde, karşılaşmanın boş bir statta yapıldığı, bunda perşembe günü Kamerunlu oyuncu Foe'nin yaşamını yitirmesinin etken olduğu belirtilerek, özellikle Kolombiyalı futbolcuların, bu trajediden çok etkilenmiş gözüktükleri hatırlatıldı. Kolombiyalı futbolcuların, fırsatları değerlendirememenin sonucunu ağır ödedikleri kaydedilen haberde, Türkiye'nin Okan ile galibiyeti sağladığı bildirildi.
Le Journal de Dimanche gazetesi, 'Türkiye, üçüncülük maçını kazandı' başlığıyla verdiği haberde, Türkiye'nin Dünya Kupası'nda olduğu gibi yine üçüncülüğü kazandığına dikkati çekerek, 'Türkiye, bu üçüncülükle Dünya Kupası'nda elde ettiği başarının tesadüfi olmadığını kanıtladı' dedi. Haberde, Türkiye'nin Kolombiya karşısında galibiyeti hakettiği, Güney Kore ile yapılan üçüncülük maçında olduğu gibi milli takımın çok kısa sürede Tuncay ile golü bulduğu belirtildi. Gazetede, Kolombiyalılar'ın Tuncay'ın golünden sonra maçı bırakmadıkları ve beraberliği sağladıkları, Türkiye'nin de gol kralı Okan Yılmaz ile galibiyete ulaştığı kaydedildi. (Spor Servisi)