TFF binasında Melo düellosu!

TFF binasında Melo düellosu!
TFF binasında Melo düellosu!
Sarı-kırmızılı yönetim, Yıldırım Demirören'e şikayetlerini sıraladı. TFF Başkanı ise "Melo bana saygısızlık yapıyor, Başkanınız da ona destek oluyor" yanıtını verdi.

Galatasaray , Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) dün çıkarma yaptı... İstinye’deki TFF binasına 2. Başkan Özkan Olcay, Genel Sekreter Adnan Nas ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan ile giden sarı-kırmızılılar, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldi. Görüşmeye TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı ve Genel Sekreter Kadir Kardaş da katıldı.

İşte Galatasaray'ı çıldırtan o olay!


"GALATASARAY’A KARŞI ÖNYARGILI DAVRANIYORSUNUZ"

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; görüşmede ilk söz alan Özkan Olcay oldu. Kişilerin gelip geçici, kurumların kalıcı olduğunu, Federasyonun Türk futbolundaki önemini ve Galatasaray’ın Türk sporundaki yerini anlattı. Olcay, daha sonra kendilerinin Türkiye’yi en üst düzeyde yani Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden tek takım olduğunu belirterek, Demirören’e şunları söyledi:
- Kamuoyundaki algı TFF’nin her konuda Galatasaray’ın aleyhinde olduğu yönünde. Camiamıza karşı olumsuz ön yargılısınız. Toplumda Galatasaray düşmanlığı yaptığınıza dair bir algı hakim. Bunu böyle sürdüremezsiniz. Kamuoyundaki bu algıyı değiştirmelisiniz.

"BURAK’A ATILINCA PARA CEZASI BİZE GELİNCE SAHA KAPAMA"

Demirören, dikkatlice dinledi ve cevap hakkını kullandı; Bizim Galatasaray’a karşı bir ön yargımız yok. Ama şiddetle mücadele için kararlı olmamız gerekli. Tribünler çok kötü. Bunun önüne geçmek için taviz vermemeliyiz.

Ardından Olcay, söze girdi. Demirören ile kurmaylarına ilginç bir örnekle karşılık verdi; Daha 6 ay önce Rize’de oynadığımız maçta Burak Yılmaz’a tribünden çakı atıldı. Bu çakı Galatasaray’ın yanı sıra Milli Takım formasını da terleten Burak Yılmaz’ın yüzüne geldi. Çakı atıldığı için 40 bin lira para cezası verildi. Ancak Süper Kupa maçında TFF’nin kendi organizasyonu olan ve üst aramasını da bizim yapmadığımız bir maçta güvenlik görevlisine isabet eden yabancı cisim nedeniyle Galatasaray’a seyircisiz oynama cezası veriyorsunuz. Ortada çifte standart var.

Felipe Melo'ya 2 maç ceza!


"FUTBOLCUMUZ MELO İLE İLGİLİ KÖTÜ BİR İMAJ YARATILIYOR"

Federasyon Başkanı Demirören ise bu tepki üzerine sürpriz bir çıkış yaptı; Bu cezayı Galatasaray’a kötülük yapmak için değil, tribündeki şiddet olaylarına bundan sonra asla taviz vermeyeceğimizi göstermek için uyguladık. Bunun mesajını veriyoruz. Melo bana saygısızlık yapıyor. Sizin de başkanınız Ünal Aysal ona destek oluyor.

Demirören sert konuşmuştu. Olcay’dan yanıt gecikmedi; Böyle bir şey yok. Melo ile ilgili de kötü bir imaj yaratılıyor. Siz de TFF olarak bunun üzerine gidiyorsunuz. Hatta, ceza vermek için Melo’nun twitterdaki yazışmalarını bile takip ediyorsunuz.

Galatasaray taraftarından Felipe Melo'ya büyük destek