TFF devrimi! Saha kapatma kalkıyor

TFF devrimi! Saha kapatma kalkıyor
TFF devrimi! Saha kapatma kalkıyor
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), önümüzdeki sezondan itibaren devrim niteliğinde üç önemli karara imza atmaya hazırlanıyor.

Yıldırım Demirören başkanlığındaki TFF Yönetimi, ceza yönetmeliği değişikliği üzerinde uzun süredir yürüttüğü çalışmaları bitirme noktasına geldi.

Fenerbahçeli kadınlar rekor kırdı


Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; yeni sezonda uygulanması planlanan radikal kararlar şöyle:

1-Saha değil tribün kapatma
TFF, artık kötü ve çirkin tezahürat veya saha olayları nedeniyle kulüplere saha kapatma cezası vermeyecek. Bunun yerine küfür veya olayın meydana geldiği tribüne kapatma cezası uygulanacak. Tıpkı Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) TV’ye kapatma değil de suçun işlendiği programa yayın durdurma cezası vermesi gibi olacak bu yeni uygulama.

Fenerbahçe taraftarı mevlit okuttu


2-Kadınlar maçı tarih oluyor
Gelecek sezondan itibaren ‘kadın ve çocuklar maçı’ uygulamasının da kaldırılması hedefleniyor. Saha kapatma cezası kalkacağından bu uygulamaya sonlandırılacak ve böylece kadınlar ve 12 yaşaltı çocukların bedava maç izleme şansı kalmayacak.

3-Küfüre 7 saniye sınırı geliyor
Çirkin tezahüratta kaldırılan 120 saniye limiti yeniden devreye sokulacak ancak süre çok düşürülecek. Küfürde yeni süre limitinin ‘7 saniye’ olarak belirlenmesi düşünülüyor. Yani küfür cezası ancak 7 saniye sınırı aşılırsa ceza verilecek.

Cezayı cezalandırdılar!