TFF ile Galatasaray birbirine girdi!

TFF ile Galatasaray birbirine girdi!
TFF ile Galatasaray birbirine girdi!
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın Türkiye Futbol Federasyonu'nu Galatasaraylı profesyonelleri kapı dışarı etmekle suçladı. Federasyondan yanıt geldi: Ünal Aysal'ın, hayatın olağan akışına aykırı olduğu kadar, akıl ve mantık süzgecinden geçirilmediğine inandığımız açıklamalarını, medyaya ifade etmek bir yana, bir an olsun düşünüyor olması bile ne acıdır

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın bugün bir gazetede yer alan, "Federasyonumuz kurullarınıntayininin bir başka kulübümüz tarafından yaptırıldığına, Galatasaray'dan bir tek kurul üyesinin olmadığına" ve "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in geldiği gün Galatasaraylı bulduğu profesyonelleri dışarı çıkardığına" yönelik sözlerinin gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını bildirdi.

Aysal'dan F.Bahçe'ye; Beyhude gayretlerTFF'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şu şekilde:
"Galatasaray Kulübü Başkanı Sayın Ünal Ünal Aysal'ın, bugün bir gazetede yer alan, 'Federasyonumuz kurullarının tayininin bir başka kulübümüz tarafından yaptırıldığına, Galatasaray'dan bir tek kurul üyesinin olmadığına' ve 'Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in geldiği gün Galatasaraylı bulduğu profesyonelleri dışarı çıkardığına' yönelik sözlerinin, gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Değerli kulübümüzün başkanının, hayatın olağan akışına aykırı olduğu kadar, akıl ve mantık süzgecinden geçirilmediğine inandığımız açıklamalarını, medyaya ifade etmek bir yana, bir an olsun düşünüyor olması bile ne acıdır. Yıldırım Demirören başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu, Genel Kurul iradesiyle seçilip göreve başladığı tarihten itibaren sürekli olarak futbolun tüm paydaşlarını sağduyuya, sükunete, aklıselim davranmaya davet etmiş, tüm aldığı kararlar ve açıklamalarda bu hissiyatı göz önünde bulundurmuştur. Şunu özellikle ifade etmek isteriz, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyeleri, göreve geldiklerinde personel yönetim sisteminde sadece liyakati ve iş verimliliğini esas almıştır. Sayın Ebru Köksal'ın, Federasyonumuzdan ayrılış gerekçesini başka türlü izah etmeye çalışmak ve hatta kalkışmak, niyet okuyuculuğu yapmakla eşdeğerdir. Sayın Lutfi Arıboğan ise Yönetim Kurulu üyesi olduğu için bizler göreve gelmeden önce Federasyonumuzdan ayrılmışlardır. Kaldı ki, Federasyonumuzun halihazırda Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin de, Değerli Galatasaray Kulübümüzün bir üyesidir. Bu nedenle Sayın Aysal'a iyi niyetli tavsiyemiz; 'açıklamalarından önce gerekli araştırma ve soruşturmayı yapması' olacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevi ve sorumlulukları açıktır ve bellidir. Federasyonumuz Yönetimi, bu çizilen sınırlar içerisinde tüm kulüplerimize eşit mesafede durmaya, değerlerine sahip çıkmaya ve sadece doğruları savunmaya devam edecektir. Türk futbolunun huzura ihtiyacı vardır. 2013-2014 Futbol Sezonu'nun başlamasına iki haftadan daha az bir süre kala, futbolseverlerimizi ayrıştıracak, kutuplaştıracak, karşı karşıya getirecek açıklama ve eylemlerle futbolumuzu kaos ortamına sürüklemek isteyenlere, görev ve sorumluluklarımız çerçevesinde izin verilmeyecektir. Aklın, mantığın, sağduyunun en büyük dostumuz olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz."

Ünal Aysal'dan TFF'ye: İSTİFA EDİNÜNAL AYSAL NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fotomaç gazetesine verdiği söyleşide TFF’yi ağır şekilde eleştirdi. Aysal’ın federasyonu hedef alan sözleri şöyle: “6+0+4 eyüzde yüz bizi vurdu. Tabii ki başka takımları da vurmuştur. Bu karardan dönülecekse hemen dönülmeli. Yoksa görevi kötüye kullanmaktan insanlara hesap vermek zorunda kalırlar. Şimdi bakın; bu federasyonun kuruluş dönemini hatırlayın. Bütün kurulların tayinlerini Fenerbahçe yaptırmış. Galatasaray'dan bir tek kurul üyesi yok içerde. Kaldı ki Sayın Demirören geldiği gün içerde çalışan profesyonelleri Galatasaraylı bulduğu için dışarı çıkardı. İlk icraatı bu oldu. Şimdi her şeyin sorumlusu olarak onları göstererek hedef tahtası yapıyorlar. Lutfi de, Ebru da o kadar profesyoneller ki oradaki elbiseleri neyse ona göre hareket ederler. Yukardan aldıkları talimatları yerine getirdiler sadece. Zaten bizim camiamızda böyle şeyler yapılmaz. Şu anda yapılacak transfer benim için de sürpriz olur. Çünkü önümüz kapalı. Ben parayı yaratırım, bu konuda sıkıntı yok. Ancak bu federasyonla bu iş olmayacak gibi. Federasyonun değişme zamanı çoktan geldi geçti bile. Çünkü onlar bir görevle geldi buraya. Bizi yönetmek için değil bir krizi yönetmek için geldiler ve o krizi yönetemediler. Önümüzdeki günlerde UEFA'dan kötü bir haber gelirse federasyon hemen istifa etmeli.” (radikal, dha)

"Artık ne çilek ne kayısı olacak"