TFF mesaj olayını soruşturacak

TFF mesaj olayını soruşturacak
TFF mesaj olayını soruşturacak
TFF Başkanvekili Arıboğan, Fenerbahçe-Ankaragücü maçı öncesi yaşanan mesaj olayı ile ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi

İSTANBUL - Önceki akşam Kanaltürk’te yayımlanan Telegol programına katılan Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, Fenerbahçeli Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe ile 15 Mayıs’ta oynadıkları ve 6-0 kaybettikleri lig maçından iki gün önce futbolcuları Kağan Söylemezgiller’e attığını iddia ettiği cep telefonu mesajını açıkladı. Hem Emre’nin hem de Kağan’ın menajeri olan Ahmet Bulut’un ortağı Ekrem Okumuş’un cep telefonundan atılan mesajda “Oğlum Kağan, Emre abin ben. Aman aldırıyorum seni buraya, sakın zorlamayın. Kavga ettirme beni başkanla” şeklinde ifadeler var.

GÖKÇEK: FENERE MAL EDİLEMEZ
Gökçek, yine de olayın Fenerbahçe’ye mal edilemeyeceğini, Emre’nin Sarı-Lacivertlilerin oyuncusu olduğu için Fenerbahçe adının geçtiğini de sözlerine ekledi. Programa bağlanan ve mesajın atıldığı telefonun sahibi olan Ekrem Okumuş, ise mesajı şaka olsun diye kendisinin attığını, Emre’nin o an yanında olmadığını söyledi. Olayların bu noktaya geleceğini tahmin etmediğini söyleyen Okumuş, bir süre sonra “Uygun bir yerde değilim” diyerek telefonu kapattı. Emre, daha önce Kağan’ı tanımadığını söylemişti. Ancak programa telefonla bağlanan Ankaragücü’nün hocası Mesut Bakkal, “Emre beni aradığında Kağan’ı tanıdığını, mesenger’den görüştüğünü söyledi” dedi.
Programa bağlanan Ahmet Bulut ise ortağı Ekrem Okumuş ile yollarını ayıracağını açıkladı. Programın yorumcularından Ahmet Çakar, ”Menajer şaka diyor ama ben buna inanmıyorum. FIFA menajeri olarak siz Ahmet Bulut, ortağınız ve sizin şirketiniz bir oyuncuyu arayarak maçı manipüle ettiniz. Emre, mesaj çekilirken Okumuş’un yanındaysa F.Bahçe’nin şampiyonluğu tescil edilmeyebilir” diye konuştu.

EMRE SUSKUNLUĞUNU BOZDU
Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, Ankaragücü futbolcusu Kağan Söylemezgiller'e mesaj attığı yönündeki iddiaları yalanladı. Mesajların montajlandığını dile getiren Emre şöyle konuştu: "Üstü kapatılarak veriliyor. Bunun gerçekleştiği iddia edilen yerde ben yokum."

Kağan’ı tanımadığını vurgulayan Emre 5 hafta önce bir kere gördüğünü belirtti: Benden maç için (F.Bahçe-A.Gücü) iki bilet istedi. Ekrem’le (Okumuş) BBM’de (BlackBerry Messenger) yazışırken “Abi benim biletler ne oldu?” diye sormuş. Ekrem de Emre abin söz verdi” diye yazmış. O mesajları montajlayarak yayınlıyorlar. Benim olmadığım yerde varmışım gibi konuşuyorlar. Eğer bu ülkede adalet varsa gerçek mutlaka ortaya çıkacak. Yarın ya da 1 sene sonra ancak mutlaka çıkacak. Bütün telefon kayıtlarını incelesinler. Benim gizlim saklım yok. Kulübün bunlarla ilgili olarak suç duyurusunda bulunmuş. Bu nedenle fazla konuşmam doğru olmaz."

TRABZON BAŞVURDU
Trabzonspor Kulübü, Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller'e gönderilen mesajlarla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet dilekçesi gönderdi. Dilekçede, delilleriyle ortaya çıkartılan konuyla ilgili olarak gerekli soruşturmanın başlatılması talebinde bulunuldu. Sitedeki açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Ayrıca aynı menajerlik şirketine mensup iki oyuncu arasında bu şirketin bir yetkilisi tarafından gerçekleştirilen mesaj trafiği nedeniyle şirketin faaliyetlerinin askıya alınması istendi. Bunun yanında kulübümüz tüm delilleri toplayarak FIFA'ya gereken başvuruyu yapacakı."

‘Mesaj tartışmaları’ Fenerbahçe-Ankaragücü maçı öncesi Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın “F.Bahçeli Emre, A.Gücülü üç futbolcuya maç öncesi mesaj çekti” demesiyle başlamıştı.
HUKUKİ SORUŞTURMA BİR AN ÖNCE YAPILACAK
Milli maç nedeniyle Hollanda'da bulunan başkanvekili Arıboğan ise konuyu federasyon yönetim kurulu olarak görüştüklerini belirterek, “Bu konuyla ilgili kamuoyunu rahatlatabilmek için gerekli kararı alarak, hukuki soruşturmanın biran önce yapılmasını sağlayacağız. Yönetim kurulu, konuyla ilgili olarak birkaç gün içinde soruşturma başlatacak” dedi.

Arıboğan, TFF Yönetim Kurulunun milli maç nedeniyle Hollanda'da bulunduğunu ve konuyu da bu ülkede öğrendiklerini ifade ederek, “Kimsenin kafasında herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde konuyu açıklığa kavuşturacağız. Bu nedenle Türkiye'ye dönmeyi beklemeden burada yönetim olarak karar alıp, soruşturmayı başlatmayı istiyoruz” diye konuştu.(HUKUKİ SORUŞTURMA BİR AN ÖNCE YAPILACAK
Milli maç nedeniyle Hollanda'da bulunan başkanvekili Arıboğan ise konuyu federasyon yönetim kurulu olarak görüştüklerini belirterek, “Bu konuyla ilgili kamuoyunu rahatlatabilmek için gerekli kararı alarak, hukuki soruşturmanın biran önce yapılmasını sağlayacağız. Yönetim kurulu, konuyla ilgili olarak birkaç gün içinde soruşturma başlatacak” dedi.

Arıboğan, TFF Yönetim Kurulunun milli maç nedeniyle Hollanda'da bulunduğunu ve konuyu da bu ülkede öğrendiklerini ifade ederek, “Kimsenin kafasında herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde konuyu açıklığa kavuşturacağız. Bu nedenle Türkiye'ye dönmeyi beklemeden burada yönetim olarak karar alıp, soruşturmayı başlatmayı istiyoruz” diye konuştu.(aa)