TFF'de isyan! İstifa...

TFF'de isyan! İstifa...
TFF'de isyan! İstifa...
Futbol Federasyonu'na 'Yıldırım' düştü. Başkanvekili Ufuk Özerten, istifanın eşiğine geldi.

Üst üste oynanan Sivasspor ve Elazığ spor maçlarında aleyhlerine fahiş hakem hataları yapıldığını düşünen Fenerbahçe 'de Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, 26 Şubat tarihinde yöneticiler Mahmut Uslu, Ömer Temelli ve Deniz Tolga Aytöre ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) ziyaret ederek, rahatsızlıklarını dile getirmişti. Toplantıda hakem hatalarının yanı sıra Kulüpler Birliği başkanı sıfatıyla İlhan Cavcav ve diğer kulüp başkanlarının F.Bahçe için yaptığı açıklamalar gündeme gelmişti. Ayrıca Yıldırım, PFDK ve Tahkim Kurulu üyelerinin değiştirilmesi gerektiği savını bir kez daha yenilemişti.

Trabzonspor'un cezası belli oldu
  

UFUK ÖZERTEN KRİZİ

O tarihte yapılan ziyarette tüm spor kamuoyu, F.Bahçe'nin rahatsızlıklarına odaklanırken, asıl fırtınanın federasyon kanadında koptuğu ortaya çıktı.  Fırtınanın nedeninin ise TFF Başkanvekili Ufuk Özerten'in, Başkan Yıldırım Demirören tarafından toplantıdan haberdar edilmemesi olduğu öğrenildi. Bu toplantı için özel olarak hazırlanan ve Fenerbahçe lehine ve aleyhine yapılan hakem hatalarını bir dosya haline getiren Ufuk Özerten'in, "Aziz Bey'in eleştirilerinin muhatabı benim. Fenerbahçe'ye karşı bir kastımız olmadığını ispatlayacağım. Federasyonun hedef haline getirilmesi doğru değil. Bu işler bu kadar kolay olmamalı" dediği ancak çağrılmayınca da istifa kararı aldığı belirtildi.

'BEN BOSTAN KORKULUĞU MUYUM?'

Özerten'in toplantının gerçekleştiğini öğrendikten sonra "Ben bostan korkuluğu muyum? Bu iş böyle olmaz" diyerek, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki gösterdiği ifade edildi.

Aziz Yıldırım'ın karşısına Cengiz Zülfikaroğlu ile birlikte çıkan Yıldırım Demirören'in zaten gergin olan ortamın daha da kötüleşmesini engellemek amacıyla Ufuk Özerten'i olayın dışında bıraktığı bildirildi. Özerten ve Demirören'in toplantı sonrası bu konuyu konuşmadıkları, ancak önümüzdeki günlerde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacakları öğrenildi. Kulislerde Ufuk Özerten'in istifa edip etmeyeceğinin bu görüşme sonrası netleşeceği konuşuluyor.

Ligde 25. haftanın hakemleri