TFF'den Aziz Yıldırım'a cevap

TFF'den Aziz Yıldırım'a cevap
TFF'den Aziz Yıldırım'a cevap
Aziz Yıldırım'ın 'Tarafsız Bölge' programında tepki gösterdiği 'Çirkin ve Kötü Tezahürat' kuralındaki değişiklik hakkında TFF'den açıklama geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) küfürlü tezahüratla ilgili disiplin talimatnamesinde yaptığı değişiklik tartışmalara neden olmuş ve çeşitli spekülasyonlara da sebebiyet vermişti. Son olarak Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, TFF’yi kastederek “Statta küfüre ve hakarete karşıyım. Ancak, Gezi Parkı’yla ilgili tezahürat yapılıyor. Bunlar doğal hakkı insanların. Bunlara karışılmasın. Hükümet istifa da diyebilir tribündeki adam. Ali İsmail Korkmaz tezahüratını da kimse engelleyemez” sözleriyle eleştiride bulunmuştu.

Yıldırım'ın '4 yalaka' tepkisi!

' SİYASİ SLOGAN' AÇIKLAMASI

Siyasi sloganlara ceza vermediklerini belirten TFF Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, şunları söyledi:
"TFF olarak '120 saniye hakaretten sonra cezai müeyyide başlar' şeklindeki kuralın değiştirilmesine, 'Maç oynanırken, kural değişmez' şeklinde bakılmasını doğru bulmuyoruz. Bize göre bu kural değil, bir kural boşluğunun suiistimal edilmesidir. Zira kimsenin, kimseye 119 saniye hakaret etme özgürlüğü olamaz. Dolayısıyla 119 saniye hakaret etme hakkı mübtesem bir hak olarak görülemez. Esasen bugüne kadar belki de bu kuralın değiştirilmesinde geç kalmış da olabiliriz. Ancak sporda özellikle futbolda şiddet ve düzensizliğin önlenmesinde en önemli hususlardan biri olacak e-bilet sisteminin tüm statlara entegre edilmeye başlandığı şu günlerde, bu koruyucu ve düzenleyişi sistemin mevcut kural boşluğu ile çatıştığı ve çeliştiği gözlendi. Bu göz önüne alındığında bu tablonun biran önce düzeltilmesi kaçınılmaz görüldü.

Kamuoyu tarafından yanlış bilinen ve yanlış anlaşılan husus şudur; Siyasi tercihlere veya toplumsal olaylara yönelik tepki ve sloganlar hiçbir şekilde hukuk kurulumuz tarafından PFDK’ya sevkedilmemektedir."

"Artık Demirören'in yanında değiliz"