TFF'den eleştirilere yanıt

TFF'den eleştirilere yanıt
TFF'den eleştirilere yanıt
'Gündüz maçı' önerisinde bulunan TFF'nin, ilk hafta karşılaşmalarını geç saate alması nedeniyle yapılan eleştirilere yanıt geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Spor Toto Süper Lig birinci hafta programını açıklamamızın ardından bazı basın yayın organlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde, Federasyonumuza yöneltilen haksız ve yersiz eleştirileri, üzüntü ile takip etmekteyiz.

Demirören'den içki sitemi!


Öncelikle belirtmek isteriz ki, maçların gündüz oynanmasına ilişkin görüşümüzde bir değişiklik bulunmamakta ve buna açık yüreklilikle inanmaktayız.

Spor Toto Süper Lig'in birinci haftasındaki bazı maçların başlama saatine ilişkin eleştiriler ise, geçmişi ne kadar çabuk unuttuğumuzun bariz örneğidir.

2012-2013 Sezonu Spor Toto Süper Lig'in birinci haftasında 3, ikinci haftasında 3 olmak ilk iki haftada toplam 6 maç saat 21.45'te başlamıştır. Aynı haftalarda 4 maçın başlama saati ise 21.00'dir. 2011-2012 Sezonu'nda ilk iki haftada toplam 11 maç 20.00'de, 2010-2011 Sezonu'nda ise ilk iki hafta 3 maç saat 22.00'de, 10 maç 21.00'de, 1 maç da 21.45'te başlamıştır.

Galatasaray'dan 'içki' yanıtı


Yukarıda da ifade edilmeye çalışıldığı üzere maçların başlama saatlerine ilişkin düzenlemeler, sadece bu sezona yönelik değildir. Federasyonumuz, futbolcularımızın sağlıklarının mevsimsel hava sıcaklıklarından olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek ve bunu dikkate almak zorundadır.

Spor Toto Süper Lig'in yayın saatlerinin belirlenmesinde yayıncı kuruluşun görüşlerinin alınması, istişare edilmesi de taraflar arasında yapılan sözleşmenin asli unsurlarından biridir.

Federasyonumuzun en uygun müsabaka takvimini belirleyeceğinden spor kamuoyunun asla şüphe duymaması gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sneijder'den TFF'ye gönderme