TFF'den F.Bahçe'ye kupa cevabı!

TFF'den F.Bahçe'ye kupa cevabı!
TFF'den F.Bahçe'ye kupa cevabı!
Fenerbahçe'nin 'Şampiyonluk kupası Rize maçına gelsin' talebine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olumsuz bakıyor.

Fenerbahçe yönetiminin " Beşiktaş 'ı yener, şampiyonluğu garantilersek, kupa Çaykur Rize maçında Kadıköy'e gelsin" talebine TFF'den olumsuz yanıt geldi. TFF yetkilileri, Fenerbahçe'ye şampiyonluk kupasını ancak sezon bittikten sonra verebileceklerini bildirdi. Yani Fenerbahçe kupasını en erken 19 Mayıs'ta alacak.

F.Bahçe'den G.Saray'a manidar teklif


Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; TFF'nin Fenerbahçe'nin şampiyonluk kupasını Nisan yerine 19 Mayıs'ta vermesinin iki kritik gerekçesi var:

STATÜLER KUPAYA MÜSAADE ETMİYOR

1-Süper Lig statüsü. 2-Kümede kalmaya ve Avrupa kupalarına katılmaya çalışan takımların durumu. Süper Lig Statüsü'nün "Kupa ve madalyalar" hükmünü içeren 11. Maddesi, TFF'nin istediği anda Fenerbahçe'ye kupasını vermeye engel. Statü açıkça şampiyonluk kupasının sezon bittikten sonra şampiyona verileceğini yazıyor. TFF hoşgörü gösterse kurallar esnetilse bile düğüm çözülmüyor.  

Fenerbahçe'ye büyük şok!


PEKİ ÇAYKUR RİZE KABUL EDER Mİ

Fenerbahçe'nin kalan haftalarda iç sahada oynayacağı rakipleri Çaykur Rize ve Karabük ile bu iki takımın kümede kalma ve Avrupa kupalarına katılım mücadelesi veren rakipleri de Fenerbahçe'nin kupayı lig bitmeden almasına rıza göstermesi gerekiyor. Çaykur Rize cephesinin Fenerbahçe maçı öncesi şampiyonluk kupasının verilmesine "Ben kümede kalmaya çalışıyorum. Benim maçım öncesi neden atmosferi değiştiriyorsunuz?" itirazı yapma ihtimali var.

19 MAYIS'TA DEMİRÖREN VERECEK

Kümede kalmaya çalışan diğer takımlar da "Çaykur Rize maçı öncesi kupayı verip Fenerbahçe'yi neden gevşettiniz?" diye TFF'ye itiraz hakkı var. Aynı durum Karabük ve Karabük'ün Avrupa kupalarına katılım için rekabet ettiği rakipleri için de geçerli. Statü ve rakiplerin itirazları nedeniyle TFF kupayı Kadıköy'e lig bitmeden göndermeyecek. Lig bitecek, ertesi günü, büyük ihtimalle de 19 Mayıs'ta TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in katılacağı törenle kupa Fenerbahçe'ye verilecek.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye yeşil ışık