TFF'den G.Saray'ı kızdıran cevap

TFF'den G.Saray'ı kızdıran cevap
TFF'den G.Saray'ı kızdıran cevap
Fatih Terim'in 4 maçlığına Milli Takım'ın başına geçmesine izin veren Galatasaray, tecrübeli çalıştırıcı ile TFF arasında imzalanan anlaşmayı hala alamadı.

2014 Dünya Kupası Elemeleri'nde oynanacak son 4 karşılaşma için Milli Takım'ın başına getirilen Fatih Terim’in imzaladığı sözleşme, TFF ile Galatasaray arasına kara kedi girmesine neden oldu.

Terim UEFA'nın manşetinde


Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Yaklaşık 3 hafta önce federasyondan başarılı hoca ile imzalanan sözleşmesini talep eden Galatasaray’a, önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Ufuk Özerten’in medya aracılığı ile verdiği “Her isteyenin istediği verilmez. Galatasaray’a sözleşmeyi göndermedik” cevabı, sarı-kırmızılı yönetimi kızdırdı. Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün’e, Ufuk Özerten’in yaptığı açıklamaya cevap verdi.

"O BİZİM EN ÖNEMLİ PROFESYONELİMİZ"

Ergün, "Galatasaray olarak Türk futbolunun geleceği adına Federasyonun talebi üzerine 4 maçlık bir jest yaptık. Ancak anlaşılan o ki Ufuk Özerten, bu jestimizi anlamamış. Ve talihsiz bir açıklama yapmış. Bu anlaşmayı tamamlayan 3 taraf var. Federasyon, Terim ve Galatasaray. Ünal Aysal’ın onayından sonra bu görüşme gerçekleşti. Galatasaray’ın TFF’den bu sözleşmeyi talep etme hakkı var. Ayrıca Galatasaray, SPK’ya sorumlu bir şirket. Fatih Terim’de Galatasaray’ın en önemli profesyoneli. Bu konuda SPK’ya da bir bildirim de bulunmamız gerekiyor. Onlar bu konuyu herhalde sadece sosyal olarak algılıyor" diye konuştu.

G.Saraylı oyuncu attı, Kamerun turladı


ARADA DUYGUSAL BAĞLAR VAR

Fatih Terim ile 2 yıl daha devam etme kararı alan ancak bir taraftan da TFF’den uzun süreli kontrat imzalayacağı açıklamaları yapılan İmparator hakkında ise Şükrü Ergün, "Fatih Terim, buna kendisi karar verecek. Biz yönetim olarak tavrımızı ve hoca ile devam etmek istediğimizi belirttik. Fatih Hoca, Galatasaray’ın bir parçasıdır. Terim ile Galatasaray arasındaki ilişkiyi imza belirlemez. Eğer söz konusu Fatih Terim ile Galatasaray ise İmzalar, Fatih Terim’in Galatasaray’da futbolun başında olmasına sadece profesyonel gözle baktığını zannetmiyorum. Çok duygusal bağlar var, Galatasaraylılık var" dedi. (Hürriyet)

Hagi halefini açıkladı