TFF'den Galatasaray ve Beşiktaş'a ret!

TFF'den Galatasaray ve Beşiktaş'a ret!
TFF'den Galatasaray ve Beşiktaş'a ret!
Galatasaray ve Beşiktaş Kulübü'nün başvurularını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 'maçların aynı gün ve aynı saatte oynanması' talebine ret cevabı verdi.

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk mücadelesi nefes kesiyor. Bu hafta sonu oynanacak Galatasaray- Beşiktaş derbisi öncesi iki kulüp de TFF'ye başvurarak, Pazartesi günü yapılacak İstanbul Başakşehir-Fenerbahçe ile Pazar günü oynanacak Galatasaray-Beşiktaş maçlarının aynı gün ve aynı saatte oynanmasını talep etmişti.

Ahmet Çakar'dan olay paylaşımlar!

İki kulübün de başvurularını değerlendiren Yıldırım Demirören yönetimi, "maçların aynı gün ve aynı saatte oynanması" talebini geri çevirdi. TFF'nin Galatasaray ve Beşiktaş'a ret cevabı vermesinin altında üç gerekçe yatıyor. Sporx.com'n haberine göre; Futbol Federasyonu'nun gerekçeleri şöyle:

"GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'A AVANTAJ SAĞLANIR"

1-Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray, Salı günü Sivasspor ile oynadı. Fenerbahçe ise Bursaspor ile Perşembe günü karşılaşacak. Galatasaray'ın daha fazla dinlenme süresi olacağını düşünen TFF, Perşembe günü maç yapacak Fenerbahçe'nin Pazar günü oynaması halinde Galatasaray ya da Beşiktaş'a göre dezavantajlı olacağı görüşünde fikir birliğine vardı. Galatasaray-Beşiktaş derbisinin, Pazartesi gününe alınması da yine Galatasaray ve Beşiktaş'a Fenerbahçe'den daha fazla dinlenme şansı verecek.

SEZON PLANLAMASINI 18 KULÜP DE KABUL ETTİ

2-Bu sezon bir ilki gerçekleştirerek 34 haftanın programının tarihleri ile beraber açıklayan TFF Yönetimi, sezon planlaması yapılırken hiçbir kulübün bu duruma itiraz etmediğini ve tüm kulüplerin bu programa onay verdiğini belirtiliyor. Onay verilen sezon planlamasının "çok ciddi bir durum olmadığı" sürece (UEFA Kupası, Şampiyonlar Ligi vs gibi) değiştirilmesine kesinlikle karşı çıkan TFF'nin Galatasaray ve Beşiktaş'ın talebini reddetmesindeki en büyük sebeplerden biri de bu.

DEMİRÖREN'İN SÖZÜ VE "PRENSİP" İLKESİ

3-TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Lig TV'de yaptığı "Bu sezon sadece son hafta maçları aynı gün ve aynı saatte oynanacak" açıklamasının bir prensip olarak kabul edilmesi ve başkan Demirören'in sezonun Galatasaray ve Beşiktaş'ın talebi doğrultusunda çiğnenmemesi TFF Yönetimi tarafından kabul edilmiş durumda.

Fenerbahçe'nin İsmail Kartal kararı!