TFF'den ilginç Bruma açıklaması

TFF'den ilginç Bruma açıklaması
TFF'den ilginç Bruma açıklaması
Sezonu kapatmasına rağmen Gaziantepspor'a kiralanması planlanan Bruma'ya vize çıkarken, Galatasaray'dan 'sözleşmeyi askıya alma' talebi gelmediği açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Basın Sözcüsü Mete Düren, futbolda son günlerin en önemli gündem maddelerinden olan Bruma konusuna açıklık getirdi.

Şükrü Ergün'den Kiğılı'ya anında yanıt


Bugün Gazetesi'ne konuşan Düren, "Bize şu ana kadar müracaat etmediler. Ederlerse kabul ederiz. Eğer 2 kulüp bu konuda anlaşıyorsa bizim kabul etmekten başka bir seçeneğimiz olamaz. Hukuksal açıdan doğru bir işlem olur. Ama etik açıdan doğru mudur? Bu tartışılır" dedi.

Galatasaray ’ın sözleşmeyi askıya almak gibi bir talebinin de olmadığını vurgulayan Mete Düren, "Böyle bir müracaat olmadı. Zaten böyle bir işlem söz konusu olamaz. Galatasaray istiyorsa, Bruma’yı elinden kaçırma riskini göz önüne alarak, sözleşmesini fesheder; ama özel bir protokol koyup, haklarının saklı olduğunu resmiyet altına alır ve bunu kasasına koyarsa bir sorun çıkmaz" diye konuştu.

Abdullah Kiğılı: "Galatasaray etik dışı işlere alışık"


DEMİRÖREN-AYSAL GÖRÜŞMESİ

Tecrübeli yönetici, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören arasındaki görüşmeyle ilgili olarak, "Genel bir görüşmeydi. Ben görüşmede yer almadım; ama çok özel konuların görüşüldüğünü sanmıyorum. Bu görüşmeyi farklı şekilde yorumlamaya gerek yok" dedi.

'Sakat' transfer isyan ettirdi!