TFF'den 'kupa' için Trabzonspor'a ret

TFF'den 'kupa' için Trabzonspor'a ret
TFF'den 'kupa' için Trabzonspor'a ret
Türkiye Futbol Federasyonu, Trabzonspor kulübünün 2010-2011 yılı ligi tescilinin iptali için yaptığı başvuruyu reddetti.

ADANA (DHA) - Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım'ın Kuzey İrlanda ile oynayacağı hazırlık maçı öncesi Adana'da toplandı.

Trabzonspor'da Demirören öfkesi!


Hilton Oteli'nde bir araya gelen yöneticiler, Trabzonspor Kulübü'nün, Süper Lig 2010-2011 sezonu lig tescilinin iptali için yaptığı başvuruyu oy çoğunluğuyla reddetti.

Bordo-mavili kulübünün Tahkim Kurulu'na başvuru hakkı bulunduğu, Tahkim'de alınacak kararın ise son söz olacağı belirtildi.

Akçay'ın ilginç hikayesi

"BU KARARI İÇİME SİNDİREMİYORUM"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Trabzonspor Kulübü'nün, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 26. maddesinin 4. fıkrasındaki emredici hükmüne uyarak, 2010-2011 sezonuna dair liglerin tescili kararının iptalini talep ettiğini anımsattı.

TFF Yönetim Kurulu'nun Adana'da bir araya gelerek başvuruyu reddettiğini belirten Beyazlı, "Tescilin iptali istemiyle yapılan başvurunun değerlendirildiği toplantıda 10 üye hayır, 2 üye ise evet oyu kullandı. Bundan sonraki süreçte Trabzonspor TFF Tahkim Kurulu ya da UEFA nezdinde girişimlerini yapabilir ancak bu kararı ben içime sindiremiyorum. Bu noktadan sonra burada olup olmamanın da bir anlamı yok. Bizler sadece adaletin olmasını istiyoruz, bunun için çalışıyoruz. Ne yazık ki bugün alınan bu karar hala bir şeylerin değişmediğini gösteriyor" diye konuştu.

Trabzonspor devleri solladı