TFF'den sert çıkış: Kızıyoruz...

TFF'den sert çıkış: Kızıyoruz...
TFF'den sert çıkış: Kızıyoruz...

Meireles in cezasının 12 maçtan 4 maça indirilmesi Trabzonspor ve Galatasaray ın büyük tepkisini çekmişti.

Galatasaray ve Trabzonspor'un Meireles açıklamalarına TFF'den yanıt geldi: Suçlamalar tahammül sınırlarımızı zorluyor.

İSTANBUL - Galatasaray - Fenerbahçe maçında hakeme tükürdüğü ve edebe aykırı harekette bulunduğu gerekçesiyle 12 maç ceza alan Fenerbahçeli Raul Meireles’in Tahkim Kurulu’ndan indirim alması üzerine Galatasaray ve Trabzonspor’un yaptığı sert açıklamalara Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yanıt geldi. TFF, açıklamaların suçlamaya vardığının ve tahammül sınırlarını zorladığının altını çizdi.
TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Her fırsatta sporda hoşgörü ve kardeşliği ön plana çıkartmaya azami gayret gösteren Federasyonumuz, yaşanan ölçüsüz olaylar ve bunlara gösterilen aşırı tepkiler karşısında hayretler içerisinde kalmakta; yöneltilen suçlama ve yapılan hakaretlerle tahammül sınırları zorlanmaktadır” denildi.

‘İyi niyetli hak arayışı değil’
Federasyonun açıklamasına şöyle devam edildi: “Yargı kavga değil, çözüm merciidir ve kimi zaman alınan kararlar, herkesi memnun etmeyebilir. Ancak bu memnuniyetsizlikleri abartarak, kurumları ve kişileri toplum önünde küçük düşürme, hedef gösterme, kontrolsüz saldırılara muhatap kılma gayretlerini iyi niyetli bir hak arayışı olarak görmemiz mümkün değildir. Kulüplerimiz tarafından yapılan bu tür hakaretamiz açıklamalar, sadece Türk futbolunun markasını değersizleştirmekle kalmayıp uluslararası platformda da itibarımızı olumsuz etkilemektedir.”