TFF'den Tolga Zengin'e cevap

TFF'den Tolga Zengin'e cevap
TFF'den Tolga Zengin'e cevap
Beşiktaş'ın 3-1 kazandığı Akhisar Belediyespor maçı sonrası, İstiklal Marşı sırasında önlerinde yer alan çocukların kısa kollu formayla sahaya çıkarılmasına tepki gösteren siyah-beyazlı file bekçisi Tolga Zengin'e cevap geldi. Futbol Federasyonu, "Sorumluluk kulüplerde" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Bazı medya organlarında Spor Toto Süper Lig müsabakaları öncesi düzenlenen seremonilerinde hakemlerimiz ve futbolcularımıza refakat eden çocuklarımızla yapılan organizasyon ve çocuklarımızın giydikleri ekipmanlarla ilgili çeşitli haberler yayınlanmaktadır.

Tolga Zengin: Yazıktır günahtır


Federasyonumuz tarafından sezon öncesi yapılan talimat değişikliği ile futbolculara refakat eden çocuklarımızla ilgili madde değiştirilmiş ve bu organizasyon kulüplerimize bırakılmıştır. Konuyla ilgili Sportif Ekipman Talimatı'nın 22. maddesini kamuoyunun bilgisine sunarız.

MADDE 22 - REFAKATÇİ ÇOCUKLAR

(1) En üst profesyonel ligde ev sahibi kulüpler diledikleri takdirde, TFF'nin izni çerçevesinde müsabaka öncesi seremonilerde futbolculara refakat etmek üzere,12 yaşından küçük çocukları refakatçi çocuk olarak belirleyebilirler.

(2) Seremoniye katılan her futbolcuya eşlik edecek olan refakatçi çocukların, ev sahibi takımın forma setlerini giymeleri zorunludur. Buna ilaveten, müsabakada görev yapacak hakemlere eşlik edecek refakatçi çocuklar, göğüs hizasında ve 200 cm² boyutunda olmak şartıyla, "FairPlay" veya "Saygı" yazısı bulunan ev sahibi takım forma setlerini giymek zorundadırlar."

Beşiktaş 3 - Akhisar Belediyespor 1