TFF'den Trabzonspor'a cevap

TFF'den Trabzonspor'a cevap
TFF'den Trabzonspor'a cevap
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), "Fenerbahçe maçında Kasti hakem hatası görürsem, takımı sahadan çekeceğim" diyen TRabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na tepki gösterdi.

TFF Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:
" Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu’nun 19. haftasında oynanacak Fenerbahçe A.Ş.-Trabzonspor A.Ş. müsabakası öncesi Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından yapılan açıklamalar Federasyonumuz tarafından takip edilmiştir.

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan radikal karar


Bu tür, kulüp bünyesinde veya camianın belirli kesimlerinde onay bulduğuna inanılan popülist açıklamaları doğru bulmadığımızı bir kez daha vurgulamak isteriz. Aklıselim sahibi spor seyircisi ve Türkiye futbol kamuoyu bu tip söylemlerden bıkmış ve huzurlu bir futbol ortamı arayışındadır. Futbol dünyamızda ahengi bozan ve Türk hakemlerini zan altında bırakan bu açıklamaların artık bir son bulması gerekmektedir.

Futbolda hatalar olabilir. Bu futbolun evrensel doğasıdır ve hatalar oyunun tüm paydaşları için geçerlidir. Oyuncular, teknik adamlar yöneticiler gibi hakemler de zaman zaman hatalar yapabilir. Ancak hiç kimse herhangi nesnel bir dayanağı olmadan hakemlerimizin kasıtlı olarak hata yaptığını ortaya atamaz. Tüm hakemlerimiz kulüp yöneticilerinin beyanatlarına göre değil sahada gördüklerini, Futbol Oyun Kuralları çerçevesinde yorumlayarak karar vermektedir. Futbolumuzda bir pratik haline gelen bu tip beyanatları hakemlerimiz ciddiye almamakta ve işlerini en iyi şekilde yapmak için çalışmaktadır.

Bunun yanında, kulüp yönetimlerinin, doğabilecek sonuçları biliyor olmalarına rağmen, takımlarını sahadan, kulüplerini ligden çekme vaatlerinin herhangi bir anlamı olmadığını, tehdit içeren yaklaşımların ise futbol ailesinin hiçbir üyesine herhangi bir faydası bulunmadığını belirtmek ister, hafta sonu tüm liglerimizde oynanacak müsabakalarda sahaya çıkacak kulüplerimize başarılar dileriz."

HACIOSMANOĞLU PFDK'LIK OLDU

TFF Hukuk Müşavirliği, İbrahim Hacıosmanoğlu'nu, medyada yer alan "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti. Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinden Yakup Aslan'ın medyada yer alan açıklamaları, Ali Uzunay'ın da twitterdaki paylaşımları nedeniyle kurula sevk edildiği bildirildi.

"HAKEMLER YÜZÜNDEN 15 PUAN KAYBETTİK"

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Bu sene hakemler yüzünden 15 puan kaybettik. Fenerbahçe maçında çok kararlıyım. TFF Başkanı ve MHK Başkanı ile de çok açık şekilde konuştum ve bu kararımı onlara da söyledim. Maç esnasında bir tane kasti hakem hatası görürsem, takımı sahadan çekeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Trabzonspor kalecisi ortadan kayboldu!