TFF'nin 'milli takım' ibaresi şaşırttı!

TFF'nin 'milli takım' ibaresi şaşırttı!
TFF'nin 'milli takım' ibaresi şaşırttı!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig A Takım listeleri açıklandı. Listede bulunan "A Milli Takımda Oynama Uygunluğu" adlı başlık ise dikkati çekti.

Adı A Milli Futbol Takımı için anılan ancak Türk vatandaşı olmadığı için bu konuya şüphe ile yaklaşılan Fenerbahçe 'nin Brezilyalı forveti Fernandao'nun, Ay-Yıldızlı ekip için oynama uygunluğunun bulunmadığı belirtildi.

Sporx.com'da yer alan habere göre; TFF'nin açıkladığı listede dikkat çeken bir diğer detay da Tolgay Arslan oldu. Türkiye için oynama ihtimali bulunmadığı daha önceden belirtilen Tolgay'ın adı, uygun futbolcular arasında gösterildi.

Beşiktaş 'ın Avusturya Milli Takımında oynayan futbolcusu Veli Kavlak, Kasımpaşa'nın İsviçre Milli Takımı forması giyen forveti Eren Derdiyok ve Bursaspor'un Avustralya Milli Takımı forması giyen sol beki Aziz Behiç Eraltay'ın ise Türkiye A Milli Takımı için 'uygun' olduğu ibaresi yer aldı.

Veli Kavlak, Eren Derdiyok ve Aziz Behiç'in, FIFA kurallarına göre Türkiye A Milli Takımı forması giyme şansları bulunmuyor. Bu nedenle TFF'nin söz konusu ibaresi şaşkınlık yarattı.