TFF'ye Başbakan'ın sözleriyle yüklendiler

TFF'ye Başbakan'ın sözleriyle yüklendiler
TFF'ye Başbakan'ın sözleriyle yüklendiler
Bordo-mavili kulüp, TFF'nin olaylı Fenerbahçe maçı hakkında verdiği 'hükmen mağlubiyet' kararına saygı duymadıklarını duyurdu. Başbakan Erdoğan da geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesi'nin twitter kararı için "Karara uymak zorundayız ama saygı duymak zorunda değiliz" demişti.

Trabzonspor'un resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
" Türkiye Futbol Federasyonu’nun Trabzonspor– Fenerbahçe maçına ilişkin almış olduğu hükmen mağlubiyet kararının ardından hukuki tüm haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz.

TFF'nin kararı: Trabzonspor 0-3 Fenerbahçe


Dün gece katıldığı bir televizyon programında adeta şikeyi örtmeye çalışan ve hırsızı koruyan bir anlayış sergileyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın bundan başka bir karar alması beklenemezdi. Bağlı olduğumuz federasyonun vermiş olduğu karara uyarız ancak saygı duymuyoruz. Yapacağımız savunma ile kararın değişeceğine olan inancımız tam.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun vermiş olduğu kararın yüksek olması üzerine yaptığımız itiraz kabul görmüş ve ceza indirimine gidilmişti. Benzer bir kararın bu konuda da alınmasını bekliyoruz.

Maçın tekrar edilmesine ilişkin beklentimizle birlikte gerekli itirazı ilgili makamlara yapacağız."  

Trabzonspor 3 - 0 Gençlerbirliği