TFF'ye 'tekrar' öfkesi

TFF'ye 'tekrar' öfkesi
TFF'ye 'tekrar' öfkesi
Kasımpaşa Kulübü Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz, tekrarlanacak Beşiktaş maçında üç puanlarının gasp edildiğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'de bulunan binasına e-bilet görüşmeleri için gelen Kasımpaşa Kulübü Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kulüp olarak yabancı sınırlandırmasına karşı olduklarını belirten Öksüz, "Türkiye'de şu anda uygulanan sistemin karşısındayız. Bazı kulüpler ne hikmetse farklı düşünüyorlar. Olabilir, saygı duymak gerekiyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  Başkanı, bununla alakalı 18 kulüpten imza istiyor. Sanki bunu kaldırırken 18 imza ile kaldırmışlardı. Dolayısıyla bunlar çok yanlış. TFF Başkanı 'Bir kulüp dahi itiraz ederse' diye Tahkim Kurulu'na mesaj veriyor. Böyle birşey söz konusu olursa 'Bunu reddedeceksiniz' demektir. Benim siyaseten anladığım bu. Siz bunu yönlendiremezsiniz" dedi.

"ÜÇ PUANIMIZI GASP ETTİLER"

Kural hatası nedeniyle tekrar oynanmasına karar verilen Kasımpaşa- Beşiktaş karşılaşmasında 3 puanlarının gasp edildiğini ifade eden Hasan Hilmi Öksüz, "Haksızlığa uğradığımızı her zaman söyledim. Bunu ileriki tarih çok farklı yazacaktır. Bizim üç puanımızı gasp ettiler. Bu gasp edenler içinde spor kamuoyu da var. TFF başkanı da var. Bu akşam gasp edilen üç puanımızı geri almak için çaba göstereceğiz" ifadelerini kullandı. SERCAN SAPANATAN (DHA)