THY'den El Clasico sürprizi

THY'den El Clasico sürprizi
THY'den El Clasico sürprizi
Türk Hava Yolları (THY), 22 Mart Pazar günü Nou Camp'ta oynanacak El Clasico'yu (Barcelona-Real-Madrid), maçın oynanacağı saate rastlayan bazı seferlerinde canlı yayınlayacağını duyurdu. Böylece THY, dünyada ilk kez bir 'El Clasico'yu gökyüzünde canlı yayınlamış olacak.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada şöyle:

"Faaliyete geçirdiği sayısız inovatif girişimle küresel havacılık sektöründe farklı bir pozisyonda konumlanan Türk Hava Yolları, bu noktada çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Küresel platformda görsel ve işitsel sektörün önde gelen teknik hizmet tedarikçisi MEDIAPRO grubu ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde 22 Mart Pazar günü, İspanya Futbol Ligi; 'La Liga'nın en prestijli karşılaşması olan; 'El Clasico'yu yani diğer bir deyişle Real Madrid-Barcelona müsabakasını canlı olarak yayınlıyor.   

Barcelona şaşırtmadı!

19:30-22:30 (GMT) saat diliminde gerçekleşecek futbol şöleni, maç saatine denk gelen ve internet sistemi mevcut bulunan tüm Türk Hava Yolları uçuşlarında (B777 ve A330 JNM tipi uçaklar dâhilinde) yayınlanacak. Canlı yayın ile bir ilki daha gerçekleştirmiş olacak Türk Hava Yolları, dünyada ilk kez bir 'El Clasico' maçını gökyüzünde canlı yayınlamış olacak. Yaklaşık olarak 6 bin rezervasyonlu yolcunun izleyeceği müsabaka, yolcu ekranlarındaki Planet TV kategorisinden takip edilebilecek."

THY'den yapılan açıklama, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan New York, Los Angeles, Washington, Sao Paulo, Toronto, Pekin, Şangay, Teksas, Narita, Huanzahou ve Bombay'a giden uçakların bu saat dilimine rastladığı belirtildi. Faik KAPTAN (DHA)

Ronaldo taraftarlara küfür etti!