Tigana: İki kupayı alarak bırakacağım

Türk basınına genelde konuşmayan Beşiktaş'ın Fransız teknik direktörü Jean Tigana, ülkesinin saygın futbol dergisi France Football'a geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu ve "Artık kesinlikle bırakıyorum" dedi.

PARİS - Türk basınına genelde konuşmayan Beşiktaş'ın Fransız teknik direktörü Jean Tigana, ülkesinin saygın futbol dergisi France Football'a geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu ve "Artık kesinlikle bırakıyorum" dedi. Fransız Milli Takımı'na ve Fransa'daki bazı kişilere kendisinin çok iyi bir teknik direktör ve dürüst bir insan olduğunu kanıtladığını söyleyen Tigana, şöyle devam etti: "Bütün hedeflerimi yerine getirdim. Şu anda çalıştığım Beşiktaş'la bir yıl daha sözleşmem var, ancak daha fazla ileri gitmek istemiyorum. Beni kimse satın alamaz ve benim parayla işim olmaz. Bu sezon iki kupayı da alacak ve mesleğe son noktayı koyacağım."
Teknik direktörlük kariyeri boyunca genç isimleri keşfetmekle tanınan Fransız çalıştırıcı, Beşiktaş'ta da genç bir ekip oluşturduğunu ifade ederek, takımda forma giyen beş oyuncusunun 21 yaşın altında olduğuna dikkat çekti.
Bugün şampiyonluk yarışında iki puan önündeki Fenerbahçe ile, çarşamba günü ise Kayseri Erciyesspor'la kupa için karşılaşacak olan Beşiktaş'ın teknik direktörüyle yaptığı söyleşiyi 'İki yarış içinde bir Fransız' başlığıyla veren France Football, maçların önemine ve Tigana'nın kariyerindeki yerine de değindi. Tigana, hatırlanacağı gibi 2004 yılında Fransa Milli Takımı'nın başına getirilmeyişiyle ilgili olarak daha önce, "Futbol Federasyonu Başkanı Claude Simonet'nin etrafından birine takımda zaten çok siyahi oyuncu var. Bir de siyahi teknik direktör getiremeyiz dediğini biliyorum. Ayrıca o dönem Fulham kulübüyle olan davam da kararda etkili oldu. Ama ben suçsuz bulundum" şeklinde konuşmuştu. (Spor Servisi)