Tigana'dan erken veda

Beşiktaş'ta teknik direktör Jean Tigana'yla yollar beklenenden daha erken ayrıldı. Siyah-Beyazlı yönetim, Fenerbahçe derbisi öncesi 'France Football' dergisine Beşiktaş'tan ayrılacağını açıklayan Fransız teknik adamla sezon bitmeden ayrılık kararı aldı.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta teknik direktör Jean Tigana'yla yollar beklenenden daha erken ayrıldı. Siyah-Beyazlı yönetim, Fenerbahçe derbisi öncesi 'France Football' dergisine Beşiktaş'tan ayrılacağını açıklayan Fransız teknik adamla sezon bitmeden ayrılık kararı aldı. Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Tigana ve avukatlarıyla dün yapılan görüşmeler sonrası Fransız teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini bildirdi. Kulüpten yapılan bir açıklamayla Tigana'ya hizmetlerinden ötürü teşekkür edildi.
Jean Tigana'nın bugün yapılacak antrenmanda son kez Beşiktaşlı futbolcularla bir araya gelmesi bekleniyor. Siyah-Beyazlı takım Süper Lig'de kalan son iki maçında sahaya, antrenör Tayfur Havutçu ve idari menajer Ali Gültiken yönetiminde çıkacak.
Erdoğan'ın tercihi Aybaba
Asbaşkan Levent Erdoğan, Jean Tigana'nın yerine, yerli bir teknik direktör getirilmesini arzu ettiğini, kişisel tercihinin de Samet Aybaba olduğunu söyledi. Erdoğan, takımı ve ülkeyi tanımayan yabancı bir teknik direktörün zaman ve puan kayıplarına neden olacağını belirterek, "Bence yerli teknik direktör takıma daha faydalı olacaktır. Beşiktaş'a sporcu olarak hizmet vermiş, Beşiktaş camiasının yapısını bilen Samet Aybaba'nın da bu konudaki en uygun isim olduğunu düşünüyorum. Ama nihai karar başkanımız ve yönetim kurulunundur" diye konuştu. (Spor Servisi)