Tiger Woods: Uluslararası kriz çıkartabilirdim

Tiger Woods: Uluslararası kriz çıkartabilirdim
Tiger Woods: Uluslararası kriz çıkartabilirdim
Dün Boğaziçi Köprüsünde bir gösteri düzenleyen dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods, "Rüzgar soldan esiyordu, sağ tarafta da araç trafiği vardı. Top sağa doğru kaçacak olsa uluslararası krize yol açabilirdim. Her attığım topta bunu hissettim" dedi.

ANTALYA – Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, dünyanın en önemli spor organizasyonları arasında yer alan European Tour'un Antalya'da yarın başlayacak Türkiye ayağı, Turkish Airlines Open'da sahaya çıkacak golfün efsane ismi Tiger Woods'la ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Tiger Woods, dün İstanbul 'da iki kıta arasında yaptığı vuruşu daha önce hiç denemediğini belirterek, yaşadığı deneyimi şöyle aktardı:

"Karayollarında, havaalanlarında atışlar yapmıştım ama köprüden atış yapmadım. 12 saat uçmuştum. Uçağa bindim, indim bir daha bindim. Biraz rüzgar soldan esiyordu, sağ tarafta araç trafiği vardı. Top sağa doğru kaçacak olsa uluslararası krize yol açabilirdim. Biraz sinir bozucuydu. Her attığım topta bunu hissettim. 550 metre kadar gidebildi. Başarılıydı, çok da kötü değildi diyebilirim."

STRATEJİYİ BELİRLEYECEK
Belek'te 2 yıldır aralıksız sahaya çıktığını kaydeden Woods, "İki turnuva tamamıyla farklı. İlkinde bir kısmımız şort giydi, biraz da güneşte bronzlaşmaya alıştılar. Ama bu turnuva Avrupa kıtasında en önemli düzenlemelerden biri. 4 gün boyunca nasıl oynayacağımızı planlayacağız" diye konuştu.

Yarın başlayacak Turkish Airlines Open öncesi uzun süre golf oynamadığını ve zaman ilerledikçe daha iyi hale geldiğini kaydeden Woods, "Turnuvalara katıldım. Biraz golf oynamaya devam ettim. Bunun geri kalanı pası giderebilmek. Bugün yapacağım çalışmalar buna katkıda bulunacak" diye konuştu.

HÜKÜMET DESTEĞİ ŞART
Woods, dünyanın farklı noktalarında katıldığı etkinlikle golfün yaygınlaşması adına yaptığı etkiye yönelik "Yapabileceğiniz etki sizi etkiliyor mu?" sorusuna, şöyle karşılık verdi:

"Belli ülkelerin gelişmelerini görebilmek ve golfe katılmaları son derece önemli. Bir başka ülke Çin, 12 yıl önce ilk defa ellerinde golf sopası olan ve iyi atışları olan oyuncular gördüm. Türkiye'de de aynı şey yapılıyor. Hükümet bunun arkasında olmazsa bunu gerçekleştiremezsiniz. İsveç ve diğer ülkelerde bunu gördük. Hükümet bu programları destekledi ve deneyim kazandılar. Hükümet desteği olmadan ve ön plana çıkarmadan bence gerçekleşemez. Bizim açımızdan değişen şey golfün olimpiyatlara katılmasıdır."

DHA - Emre BAYLAN