Timsah Arena'da tavan çöktü!

Timsah Arena'da tavan çöktü!
Timsah Arena'da tavan çöktü!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı Timsah Arena'da su borularından birisi patladı, borunun bulunduğu tavan çöktü.

RADİKAL - Bursa'da yapımı tamamlanan Timsah Arena'nın su borusu patladı. Borunun geçtiği tavan ise çöktü.

Çöken tavana dair paylaşılan fotoğrafta, stadın içinin henüz tam olarak bitmediği ve eksiklikler net olarak görülüyor. Kaza anında olay yerinde kimsenin olmaması ise olası bir can kaybı veya yaralanmanın önüne geçti. 

STAT AÇILIŞINI CUMHURBAŞKANI YAPTI

Bursaspor yeni stadına kavuştu... Açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sevgili Bursalılar; Bursa şanına yakışır, böyle güzel bir stadyuma sahip oldu. Çünkü Bursaspor sıradan bir kulüp değil. Bursaspor, şampiyonluğu yaşamış bir kulüptür. Şampiyona da böyle bir stat yakışırdı. Güçlü bir alt yapıya sahip Bursaspor, mevcut kadrosuyla bu sırayı hak etmiyor. Hamza Hoca ile layık olduğu yere yükselecektir. Bursaspor'a başarılar diliyorum, birlik ve beraberliğinizden taviz vermeyin" ifadelerini kullandı.

MALİYETİ 230 MİLYON TL

Temeli 2011 yılında atılan 44 bin seyirci kapasiteli stat için 230 milyon TL harcandı. 74 taraftar, 20 VIP, basın, loca ve 7 engelli turnikesi ile 84 tribün kapısının bulunduğu stat, seyircilerin 8 dakika gibi kısa sürede tahliyesine imkan sağlıyor. Ayrıca 644 araç ve 2 otobüslük kapalı, 912 araç ve 254 otobüslük açık otoparkın yer aldığı statta, 100 bin 123 metrekare alan otoparklara ayrıldı.

AÇILMADAN ÖDÜL ALDI

Dünyada takımın sembolüyle projelendirilen ve timsah görünümünde olan stadyum, uluslararası alanda ses getirecek bir ödüle layık görüldü. Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan 'Avrupa Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards)' Yarışmasında mimarisiyle ödüle layık görülen yeni stadyum, daha tamamlanmadan dünya gündemindeki yerini almış oldu.