'Tipik bir Galatasaray oyunu'

'Tipik bir Galatasaray oyunu'
'Tipik bir Galatasaray oyunu'
Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında oynanacak final serisi öncesi taraftarlardan sonra yöneticilere de 'deplasman yasağı' getirileceği haberi, Mahmut Uslu'yu küplere bindirdi.

İl Güvenlik Kurulu’nun yarın sabah yapacağı toplantı öncesi, geçtiğimiz ay Fenerbahçe ile Galatasaray kulüplerinin kadın takımları arasında oynanan basketbol final serisi sırasında yaşanan olayları gözönünde bulundurarak, yöneticilerin de tıpkı taraftarların olduğu gibi deplasmanlara gitmemesi yönünde tavsiye kararı alacağı öğrenildi.

İşte olaylı derbinin faturası


Habertürk'ten Gökhan Türe'nin haberine göre; Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreter Mahmut Uslu, temelinde ‘sorumluluğu paylaşma’ amacı yatan, valilik ile emniyet güçlerinin üzerine binen yükü ve sorumluluğu da hafifletmeyi amaçlayan bu karara büyük tepki gösterirken, “Bunlar tipik Galatasaray oyunu. Onların bizi nasıl misafir ettiklerini kadınlar derbisinde herkes gördü. İdareci gelmesin, o gelmesin, bu gelmesin diyerek sorunları çözemeyiz. Şiddeti önlemek için 6222 sayılı yasa çıkarıldı. Şiddet uygulayan ve buna izin veren kulüpler bu yasaya göre cezalandırılsa ortada suç kalmaz” dedi.

"TAVSİYE FALAN DİNLEMEYİZ"

Uslu, işlerin bu noktaya gelmesinin sebebi olarak TBF ve kulüpleri gösterirken, “Bunlar tedbir değil, saçma sapan şeyler. 20 bin kişinin izlediği PanathinaikosOlympiakos maçına yönetici gitmiyor mu? Orada da şiddet var. Ama tedbir de var. Yasalar işliyor. O zaman sezon başında kural koyun, idareci deplasmana gitmesin. Bize Abdi İpekçi’de yapılanlar yanlarına kaldı. Ben oraya Ali Koç’un ricasıyla takıma destek için gitmiştim. Türk insanına yakışmayacak barbarlıkla karşılaştık. Galatasaray’a doğru dürüst ceza bile verilmedi. Biz de onların yaptığı gibi bir ayıp yok, asla da olmaz. Tavsiye falan dinlemeyiz. Biz Mekteb-i Sultanili değiliz, medeni insanlarız” diye konuştu.

Fenerbahçe yöneticisi, 30 gün hak mahrumiyeti cezası nedeniyle Başkan Aziz Yıldırım ile birlikte final serisini izleyemeyecek olmalarını ise “Kendi sahamızdaki maçlara bile gidemeyeceğiz. Ama başka yönetici arkadaşlarımız da var. Onlar hep takımımızın yanında olacaklar” sözleriyle değerlendirdi.

F.Bahçe'den ikinci Diego açıklaması