Tofaş Rallisi Belçikalı Thiry'nin

Tofaş Rallisi'nde Peugeot'nun Belçikalı pilotu Bruno Thiry (altta) 3.04.28'lik derecesiyle ilk sıraya aldı. 14. etapta iki lastiği patlayan Ford Focus Hazır Kart pilotu Serkan Yazıcı 3.09.49 ile ikinci olurken, Fiat'ın İtalyan pilotu Paolo Andreucci ise 3.14.57'lik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.
Haber: MURAT AĞCA / Arşivi

İZMİR - Tofaş Rallisi'nde Peugeot'nun Belçikalı pilotu Bruno Thiry (altta) 3.04.28'lik derecesiyle ilk sıraya aldı. 14. etapta iki lastiği patlayan Ford Focus Hazır Kart pilotu Serkan Yazıcı 3.09.49 ile ikinci olurken, Fiat'ın İtalyan pilotu Paolo Andreucci ise 3.14.57'lik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı. Ege Rallisi'nden sonra Tofaş Rallisi'nden puan alan Serkan Yazıcı, Türkiye şampiyonluğu için önemli avantaj sağladı. Pilotların zorlu yol koşulları kadar sıcak havayla da mücadele verdiği yarışta, ekiplerden 32'si finiş görürken, 20 araç yarış dışı kaldı.
Türkiye Ralli Şampiyonası'nın Ege'den sonra ikinci ayağını oluşturan
ve 1.25 katsayıyla en yüksek puanı veren yarışı olan Tofaş Rallisi sonunda markalar klasmanında Ford ile Fiat arasındaki çekişme sürüyor. Ege'de de zirveye çıkan Yazıcı ve ilk 10'a giren Burak Çukurova ile puan toplayan Ford, liderliğini sürdürürken, Fiat da Volkan Işık ve Taner Şengezener'in puanlarıyla Ford'u izliyor. Citroen ise üçüncü durumda bulunuyor.