'Tokat krizi' sonrasında Ergin Ataman'a 2 aylık ödeme

'Tokat krizi' sonrasında Ergin Ataman'a 2 aylık ödeme
'Tokat krizi' sonrasında Ergin Ataman'a 2 aylık ödeme
Galatasaray'da genç oyuncu Göktürk Ural'a soyunma odasında tokat atmasıyla gündeme gelen Ergin Ataman, geciken maaşının bir kısmını aldı. Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Can Topsakal, sezon başından beri ödeme yapılmayan Ataman'ın 2 aylık alacağının ödendiğini açıkladı.

İSTANBUL - Can Topsakal, uzun süredir kulüpten ücretini alamayan Ergin Ataman'la ilgili son durumu aktardı. Tecrübeli koçun geciken ödemeleriyle ilgili konuyu dün yönetim kurulunda görüştüklerini anlatan Topsakal, " Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'a bugün iki aylık ödeme yaptık. Kalan bölümü de yine yavaş yavaş ödeyeceğiz. Herhangi bir sorunumuz yok. İmkanımız oldukça biriken ödemeyi kapatacağız ama tarih veremiyoruz. Şu anda hocamızın alacaklarının iki aylık bölümünü yatırmış olduk" şeklinde konuştu.

Ergin Ataman'ı TBF'ye şikayet ettiler!


ATAMAN'IN GENÇ OYUNCUYA TOKAT ATMASI

Can Topsakal, Ergin Ataman'ın, Türkiye Basketbol Ligi'nde son oynanan NSK Eskişehir Basket maçının ardından soyunma odasında genç oyuncu Göktürk Ural'a tokat atmasını hoş karşılamadıklarını söyledi. Sarı-kırmızılı idareci, "Bundan dolayı memnun değiliz. Oyuncunun babasıyla görüştüm ve Türkiye Basketbol Federasyonu'na şikayette bulunacaklarını söyledi. Bunu da biz engelleyemeyiz" ifadelerini kullandı.

Topsakal, yaşanan olayla ilgili yönetim kurulu olarak aldıkları bir karar bulunmadığını aktarırken, Kulüp Başkanı Duygun Yarsuvat'ın Ergin Ataman'la konuyu görüşeceğini ve daha sonra karar vereceklerini sözlerine ekledi. (AA)

Ergin Ataman'dan genç oyuncuya tokat!