Tokyo'nun 'doping' zaferi

Tokyo'nun 'doping' zaferi
Tokyo'nun 'doping' zaferi
Japonya'nın, dopingde temiz olması nedeniyle 2020 Olimpiyatları'nın ev sahipliğini kazandığı öne sürüldü.

Faruk ZABCI / LONDRA (DHA) - İngiltere 'nin saygın gazetelerinden The Independent'ın tam sayfa verdiği, "Japonya'nın dopingde temiz olması, Tokyo'nun 2020 Olimpiyatları'nı kazanmasında kilit" başlıklı haberde, Tokyo'nun zaferinde Japonya'nın doping konusunda temiz olmasının kilit rol oynadığı belirtildi.

2020 Olimpiyatları için şok iddia

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyelerinin, İstanbul ve Madrid yerine 2020 Olimpiyatları'nı daha güvenli buldukları Japonya'nın emin ellerine teslim ettiklerine dikkati çeken The Independent, Japonya'da Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda bugüne kadar doping testi pozitif çıkan bir atlete rastlanmadığını vurguladı.

Türkiye 'deki son doping skandallarına değinen İngiliz gazetesi, IOC'nin Tokyo'yu seçerek gelenek ve istikrar lehine karar verdiğini bildirdi. Madrid ve Türkiye'nin doping sicilleri yüzünden sorgulandığını ve iki ülkenin de sorunu yeterince ciddiye almadıklarını belirten The Independent, Türkiye'de 30'dan fazla atletin bu yıl dopingli çıkmasının, Türkiye'nin olimpiyatlara beşinci kez aday olmasına rağmen bir doping kontrol merkezini bile ancak iki yıl önce kurulmuş olmasının olumlu karşılanmadığını belirtti.

Kına tweetleri, 'duygudaş olamayanlar'a