Tolga Zengin: Stat bitmeden stat açmasınlar ya!

Tolga Zengin: Stat bitmeden stat açmasınlar ya!
Tolga Zengin: Stat bitmeden stat açmasınlar ya!
Beşiktaş takım kaptanı Tolga Zengin, deplasmanda 5-1 kazandıkları Antalyaspor maçının ardından Antalya Arena'nın zemini için kırmızı-beyazlı kulüp ve TFF'ye serzenişte bulundu.

Beşiktaş ’ın Antalyaspor'u 5-1 yendiği maçta Antalya Arena'nın zemini tartışma konusu oldu. “Bu zeminde maç oynanır mı?” eleştirisi gündeme geldi.

Siyah-beyazlı takımın kalecisi Tolga Zengin, "Antalya'ya böyle bir stat yakışırdı, hayırlı uğurlu olsun yeni statları. Güzel bir stat ama bundan daha önemlisi oynadığımız zemin. Özellikle benim kale önüne bir baksınlar, orada hiç bir oyuncu oynamaz. Oyuncunun çapraz bağları kopabilir. Çim olmasa da oynanır, ama tam zemin oturmadan oynatılmaması lazım. Tam stat bitmeden stadı açmasınlar ya. Burada oyuncu sakatlansa bitti. Kimsenin sakatlığı olmadı o güzel. Galibiyetten daha önemlisi kimse sakatlanmadı" dedi.

'ZEMİN HAZIR DEĞİL' DENDİ, TFF İZİN VERDİ

Antalyaspor Kulübü, TOKİ'nın yaptığı stadın bir an önce açılmasını, Beşiktaş maçını burada oynamak istediklerini talep etti. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, zeminin hazır olmadığı belirtti. Ancak Antalyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvurdu. TFF de, zeminin futbol oynamaya müsait olduğunu belirtti. Bunun üzerine karşılaşmanın bu statta ve zeminde oynanmasına karar verildi.