Tolga Zengin'den Dan Bilzerian'a küfür!

Tolga Zengin'den Dan Bilzerian'a küfür!
Tolga Zengin'den Dan Bilzerian'a küfür!
Beşiktaş'ın milli kalecisi Tolga Zengin, ABD'li instagram fenomen Dan Bilzerian'ın 'Ermeni soykırımı' ile ilgili paylaşımına çok sert tepki gösterdi.

RADİKAL - ABD 'li ünlü poker oyuncusu Dan Bilzerian, 'Ermeni soykırımı'na ilişkin paylaşımda bulundu. Bu yoruma Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin'den küfürlü cevap geldi.

Dan Bilzerian, sosyal medya hesabı üzerinden 24 Nisan tarihinde yaptığı paylaşımda, "Ermeni Soykırımı'nın 100. yıldönümü. Türk devleti 1.500.000 Ermeni'yi katletti, Bilzerian ailesinin de yarısını. Bugün hala, bu soykırımı kabul etmiyorlar. Bu, Alman holocaustunu engelleyebilecek bir farkındalık yaratabilirdi. Bundan dolayı Türklerden nefret etmiyorum çünkü sorumlu olanların hiçbiri hayatta bile değil, fakat tarih kendini tekrar edebilir, bu yüzden Türk hükümeti bunun gerçekleştiğini kabul etmeli. Bunu söylemişken, etnik köken, din, ya da nerede doğduğundan gurur duymaya inanmıyorum, çünkü bunlar kontrol edebileceğin şeyler değil. Bir insan olarak kendinden, başardığın şeylerden, başkaları için yaptıklarından, ve hayatındaki engelleri nasıl aştığından gurur duymalısınız. Şüphe etmeden kendisi olmak için özgürlüğü takdir ve takip eden tüm insanlara, askerlere ve gazilere" ifadelerini kullandı.

Bu yorum Dan Bilzerian'ın Türk takipçileri tarafından tepkiyle karşılanırken, milli kaleci Tolga Zengin'i de oldukça kızdırdı. Beşiktaş takım kaptanı, ABD'li ismin yorumuna bugün, "Senin ben cibiliyetini s......" sözleriyle tepki gösterdi.


  http://www.radikal.com.tr/135063013506305

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ilginç - akrep93

  Aklima takilan birkaç soru var bu tepki hakkinda.Öncelikle cibilliyet (bazi kaynaklara gore soy) derken irki mi kastetmis arkadas.Yani hala Türkiyede yasayan bir avuç ermeniyi de mi kapsiyor tepkisi yoksa tepki sadece kisisel mi,o zaman zor olacak ama türkçeyi dogru kullanmasi gerekir.Uzun zamandir sosyal medyada soykirima karsi tepkileri takip ediyorum,100 tepkiden 95'i küfür.Adamakilli karsi fikir üretecek tepkilerin sayisi bir elin parmaklarini geçmiyor.Göz önünde olan insanlar dahi en kolay yola sapip küfürlü tepki veriyor.Bu kafayla gidince de fikirlerinin hiçbir önemi kalmiyor.Bu tepkiyi bu sekilde veren arkadas ait oldugu o camianin tribün liderinin de o "cibilliyetten" oldugundan haberi var mi acaba?Son olarak bir stadta rahmetli annesine yapilan küfürlü çirkin tezahüratlari,o stada her gittiginde gündeme getirerek magdur edebiyati yapan birinin tepkisini yine küfürle vermesi ilginç..Belliki konu hakkindaki bilgisi "irkçi" bir beyin kapasitesinde.

  tepki - hhaliliibrahim

  Evet sanırım bilzerian'a verilen cevap tarihimize yönelik süregelen tepkiselliğimizin kısa bir özeti. dün böyleydi ve sanırım gelecekte de böyle olacak.

  Bu mudur? - user590964

  Tolga Zengin'in yaptığına kızmak denmez. Bunun adı küfürbazlıktır. Bu tür davranışları normalleştirmeyin.

  tolga - user392733

  BJK nin ancak A2 takımında oynarsın !

  Küfür ediyoruz çünkü başka cevabımız yok... - Jean-Luc Picard

  Tolga bu yazıyı okuyup anladığından şüpheliyim. Adam "ailemin yarısını kaybettim ama Türklere bir nefretim yok. Irklara inanmıyorum" gibi içeriğine katılmasanız dahi milliyetçilikten uzak bir mesaj vermiş. Tolga'nın da aklına gele gele adama küfretmek gelmiş. Hoş, futbolcu ekibinin sosyo-kültürel arka planı belli ülkemizde. kendilerinden çok derin yorumlar beklemiyorum da hiç değilse boylarını aşan ve küfür dışında bir katkı yapamayacakları konularda sussalar daha iyi olmaz mı?