Tolga Zengin'den Eto'o'ya...

Tolga Zengin'den Eto'o'ya...
Tolga Zengin'den Eto'o'ya...
Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin, sarı kartı varken hakeme itiraz eden Samuel Eto'o'yu, "Sen büyük oyuncusun, Kırmızı kart sana yakışmaz" sözleriyle sakinleştirdi.

Antalyaspor-Beşiktaş maçında yeni stat, güzel goller, tribün manzaraları arasında bir de büyük ‘sportmenlik’ örneği yaşandı.

habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Antalyaspor forması giyen Samuel Eto’o, hırsını birçok kez yenemezken hakem İlker Meral’den sarı kart görmüştü. 61. dakikada Ersan Gülüm'le girdiği ikili mücadelede kendini yerde bulan ve penaltı itirazında bulunan Kamerunlu oyuncuyu, yerden siyah-beyazlı takımın kaptanı Tolga Zengin kaldırdı. İki oyuncu bu pozisyonda sarıldı, oyun devam etti.

Bu kez skor 4-1 Beşiktaş lehineyken Ersan’a faul yapan Eto’o’nun yanında yine Tolga Zengin vardı. Tam itiraz etmek için hakeme doğru hareketlenen dünyaca ünlü yıldızı kolundan tutan deneyimli file bekçisi, “Sarı kartın var, sakin ol. İtiraz etme. Sen büyük oyuncusun, kırmızı kart görmek sana yakışmaz” diyerek sakinleştirdi.

Tolga’nın ayrıca, hakem İlker Meral’e de pozisyonun kart olmadığını söyleyip bir bakıma Eto’o’nun atılmasını engellemesi alkış aldı.

"OYUNDAN ATILMASI BENİ ÜZERDİ"

Konuyla ilgili konuşan Tolga, "Eto’o çok sevdiğim ve daha önceden tanıştığım büyük bir yıldız. Onu kart görmemesi konusunda sakinleştirdim. Oyundan atılması beni üzerdi. Ondaki profesyonelliğin herkese örnek olması gerek" dedi.