Tolga Zengin'den futbol itirafı

Tolga Zengin'den futbol itirafı
Tolga Zengin'den futbol itirafı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Tecrübe Konuşuyor' paneline katılan Beşiktaş takım kaptanı Tolga Zengin, "Hiçbir zaman futbolcu olacağımı düşünerek bu mesleğe başlamadım" dedi.

Kocaeli'de bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen, öğrencilerin katıldığı ve konularında uzmanlaşmış kişilerin bilgilerini gençlerle paylaştığı panele Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin ve sanatçı Serkan Çağrı katıldı. Programın moderatörlüğünü ise TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan yaptı.

Beşiktaş'a Opare müjdesi


Panelde, futbolculuk döneminde yaşadığı tecrübeleri anlatan milli file bekçisi, "Futbola 1993 yılında 10 yaşında başladım. Babam futbol oynamamı hiç istemiyordu, ama üzüldüğümü görünce dayanamıyordu. Ondan gizli futbol oynamaya giderdim. Eve geldiğimde eşofmanlarım çamurlu olurdu ve rahmetli annem babamdan saklı yıkardı. Anadolu lisesi mezunuyum. Hiçbir zaman futbolcu olacağımı düşünerek bu mesleğe başlamadım. Mahallede oynarken daha sonra İdmanocağına kayıt oldum. Yeteneğim kalecilikti ve kaleye geçtim. Sonra Trabzonspor'un alt yapısına geçtim. 2002'de Trabzonspor'da A takıma çıktım ve 2013'e kadar Trabzonspor'da oynadım. Alt yapı çok farklı çünkü orada amatörsün. A takıma çıkınca işin içine farklı şeyler giriyor ve daha zor oluyor. Sonrasında 2013-2014 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldum" şeklinde konuştu.

Siyah-beyazlı takıma transfer sürecine değinen Tolga Zengin, "O dönemde Rusya'nın Rubin Kazan takımı da beni istedi. Kazan şehrine gitme şansım yoktu çünkü hasta olan ve tedavisi devam eden annemin yanında olmak istiyordum. Bu yüzden takımıma 'Eğer beni Rubin Kazan'a satacaksanız ben de kendi tercihimi yapıyorum ve Beşiktaş'a gitmek istiyorum' dedim. Transfer sürecim böyle oldu" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'tan o iddiaya yanıt