Tolgay Arslan: Adama girmeyi özledim

Tolgay Arslan: Adama girmeyi özledim
Tolgay Arslan: Adama girmeyi özledim
Beşiktaş'ta sakatlığı nedeniyle uzun süredir forma giyemeyen Tolgay Arslan, "En çok neyi özledin?" sorusuna, "Adama girmeyi, mücadele etmeyi özledim" yanıtını verdi.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Hamburg'dan transfer edilen Tolgay Arslan, sezon başı kamp döneminde yaşadığı talihsiz sakatlık sebebiyle uzun süre formasından uzak kaldı. Sakatlığını yavaş yavaş atlatan ve bireysel çalışmalara başlayan 25 yaşındaki oyuncu, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'tan Gökhan Töre açıklaması

Alman kökenli olması nedeniyle düşüncelerine tam olarak ifade etmekte zorlanan başarılı orta saha, muhabirin "En çok neyi özledin?" sorusuna, "Adama girmeyi, mücadele etmeyi özledim" yanıtıyla, ekran başındakilere tebessüm ettirdi.

Siyah-beyazlı futbolcunun açıklamaları şöyle:
"Formama yeniden kavuşacağım için çok mutluyum. Sakatlığımın ilk ayları çok zor geçti. Takımdan ayrı kalmak çok zordu. Ama ailem ve çocuğumun desteğiyle üstesinden geldim. Futboldan uzak kaldığım dönemlerde çok zorlandım. Takımı dışarıdan izlemek çok zor oldu. Adama girmeyi, mücadele etmeyi özledim. Sakatlığımı kafaya takmadım, kendime güveniyorum. Beni üzen tek şey takım arkadaşlarımı yalnız bırakmam oldu.

"AVRUPA'DAN TEKLİF ALDIM"

Şenol Güneş, sakatlığımın ardından bana çok destek oldu. Türkiye ligi çok sert bir lig. Almanya'dan çok fark yok. Almanya'da futbolcular çok disiplinli, ama Türkiye'de futbol çok sert oynanıyor.

Almanya'da 5 sene oynadım ve Beşiktaş'a geldim. Burada çok mutluyum. Avrupa'dan transfer teklifi geldi, ama gitmek istemedim. Sakatlığımdan dolayı yarım sezon kaybettim.

Avrupa Şampiyonasında favorim İspanya ve Fransa.

Alman Ümit Milli Takımı'nda forma giydiğim için Türk Milli Takımı'na seçilemiyorum ama bu konuda bazı çalışmalarımız var.

Sakatlık olayında Eslem Öztürk'ün bir suçu yoktu. Benim suçumdu."

'Size forma falan yok'