Tolgay Arslan Beşiktaş'ta

Tolgay Arslan Beşiktaş'ta
Tolgay Arslan Beşiktaş'ta
Hamburg'lu Tolgay Arslan'ın tam bir karmaşaya dönen transfer hikayesi sonunda bitti. Beşiktaş Kulübü, Tolgay ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. Hamburg Kulübü'nden sabah saatlerinde gelecek evrakların ardından KAP'a resmi açıklama yapılacak.

RADİKAL - Yaklaşık 2 haftadır Beşiktaş ve Trabzonspor arasında mekik dokuyan Tolgay Arslan önce Beşiktaş ile anlaştıktan sonra araya Trabzonspor'un girmesiyle Beşiktaş'ı bekletmeye başladı. Siyah beyazlı kulüpte bu transfer görüşmesini bizzat yürüten Erdal Torunoğulları'nın çabaları ile ikinci kez Beşiktaş'a evet diyen Tolgay, Hamburg'un Katar'daki kampının bitmesinin ardından Almanya'ya döndüğünde sözleşmeyi imzalayacağını bildirdi.

ERDAL TORUNOĞULLARI VE AHMET NUR ÇEBİ TRANSFERİ BİTİRDİ

Hem Tolgay hem kulübü ile anlaşan Beşiktaş yönetimi Hamburg'un kampının bitmesine rağmen bu transferi resmiyete dökemedi. Yine araya giren Trabzonspor Tolgay'a, Hamburg kulübüne ve babasına Beşiktaş'ın verdiği paranın net iki katını teklif edince ibre bir kez daha bordo mavili kulübe döndü. Hatta kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Ersun Yanal Hamburg'a giderek Tolgay ile bizzat görüştü. Bu görüşmenin ardından bir kaç saat boyunca kesin olarak Trabzonspor ile sözleşme imzaladığı iddia edilen Tolgay için Beşiktaş son kozunu oynadı ve Ahmet Nur Çebi ile Erdal Torunoğulları'nın çabalarıyla Tolgay ile yeniden temasa geçildi.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken Tolgay'ın babasının, "Evet Trabzonspor ile görüştük ama henüz anlaşmadık, imza atmadık" şeklindeki ifadelerinin ardından Karadeniz ekibi sürpriz bir şekilde resmi bir açıklama ile Tolgay transferinden kesin olarak vazgeçtiğini açıkladı.

GECE SAAT 01.00'DE İMZA ATTI

Aynı saatlerde Hamburg'ta Tolgay ile bir araya gelen ve çantasında resmi sözleşme olan Erdal Torunoğulları saatler süren görüşmelerin ardından bu transferi Beşiktaş lehine sonuçlandırarak gece yarısı saat 01:00'de Tolgay'ı Beşiktaşlı yapan imzayı attırdı. Beşiktaş, bu sabah Hamburg kulübünden gelecek resmi evrakların ardından Tolgay transferini resmen bitirmiş olacak. (Ali DANAŞ- ANKARA -DHA)TRABZONSPOR: ALDIK AMA VAZGEÇTİK

Tolgay Arslan transferi için Hamburg'a giden Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulüp CEO'su Burak Gürdal, Teknik Direktör Ersun Yanal ve menajer Metin Korkmaz prensipte anlaşma sağlanmasının ardından Tolgay Arslan ve eşi Jana ile birlikte çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. CEO Gürdal fotoğrafla birlikte, "Tolgay Arslan Trabzonspor'a hayırlı olsun" açıklamasını yaptı. Ancak futbolcu daha sonra Beşiktaş'la görüşmeye tekrar başlayınca Trabzonspor Kulübü sitesinden bir duyuru yayınlanarak transferden vazgeçildiği duyuruldu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı, "Dün akşam itibariyle bütün şartlarda anlaştığımız, kendisinin ve babasının da isteğiyle Trabzonspor’a gelmeyi kabul eden Tolgay Arslan’ın, kulübümüzün kültürüyle bağdaşmayan bir takım olaylar nedeniyle şu an itibariyle transferinden vazgeçildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."
Arslan'ın babasının Trabzonspor'la anlaştıktan sonra Beşiktaş'ı arayarak fiyat yükseltmeye çalıştığı öne sürülüyor.