Tolgay Arslan nasıl A Milli olur?

Tolgay Arslan nasıl A Milli olur?
Tolgay Arslan nasıl A Milli olur?
Almanya-Türkiye arasındaki tercihini iki kez değiştiren Tolgay Arslan'ın, Ay-Yıldızlı formayı giymesi için tek bir yol var. Eğer Fatih Terim, Panzerler adına hiç A Milli maça çıkmayan Tolgay'a davet gönderirse, konuyu FIFA çözecek.

Beşiktaş 'a ara transfer döneminde Bundesliga ekibi Hamburg’tan gelen Tolgay Arslan, siyah-beyazlı takımda sergilediği başarılı performansla alkış topluyor. Başarılı form grafiğinin ardından milli takım tercihi sorgulanmaya başlanan 24 yaşındaki futbolcunun, Almanya doğumlu olmasına rağmen henüz bu ülkenin A takımında forma giymediği için Türkiye ’yi tercih edebileceği iddia edildi.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; önceden Almanya’nın genç takımında forma giyen ardından kararını değiştirip Türkiye’yi seçen başarılı orta sahanın, son olarak Panzerler’in Ümit Milli ekibinde görev yaptığı için FIFA tarafından tekrar seçimini güncellemesi engellenmişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tolgay Arslan, bu durumun değiştirilebileceğini belirterek, “A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’den davet gelmesi halinde FIFA’ya bu belgeyle başvurup seçimimi Türkiye’den yana kullanma şansım olabilir. Eğer böyle bir durum olursa Türkiye adına oynama yolumun açılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

OĞUZHAN'A KARŞI FORMA GİYMİŞTİ

Almanya Ümit Milli Takımı’yla Türkiye’nin 2012 yılında karşılaştığı özel maçta Ay-Yıldızlılar’a karşı görev yapan Tolgay Arslan, şimdi Beşiktaş’ta beraber oynadığı Oğuzhan Özyakup’un rakibi olmuştu. Başarılı futbolcu, 1-1 sona eren karşılaşmada oyuna ilk 11’de başlamış ve mücadelenin 59. dakikasında çıkmıştı.