Tolgay Arslan'a 7 milyon Euro

Tolgay Arslan'a 7 milyon Euro
Tolgay Arslan'a 7 milyon Euro
West Ham United'ın, 24 yaşındaki futbolcu Tolgay Arslan için 7 milyon Euro'luk öneri sunduğu, siyah-beyazlı yönetimin de geçtiğimiz ara transfer döneminde 450 bin Euro'ya takıma kazandırılan ön liberonun satışına sıcak baktığı öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde Tottenham ve Liverpool karşısında elde ettiği başarılarla adını tüm dünyaya duyuran Beşiktaş ’ın oyuncularına adeta teklif yağıyor.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; önceki dönem Chelsea’den 6 milyon Euro’ya aldığı Demba Ba’yı Shanghai Shenhua’ya 13 milyon Euro’ya gönderen, Ersan Gülüm için de yine bu takımdan 5 milyon Euro’luk öneri alan siyah-beyazlılara, son olarak takımın genç ismi Atınç Nukan için Red Bull Leipzig’den 6 milyon Euro teklif edilmişti. Ersan ve Atınç konusundaki önerileri düşünme aşamasında olan Kartal’ın kapısının, bu sefer Tolgay Arslan için çalındığı ortaya çıktı.

Slaven Bilic’in yönetimindeki Premier Lig ekibi West Ham United’tan, genç ön libero için 7 milyon Euro’luk (21 milyon TL) teklif geldiği; Siyah-Beyazlılar’ın da bu girişime olumlu baktığı konuşuluyor.

KARAR BAŞKAN ORMAN'DA

Geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde Almanya Bundesliga ekibi Hamburg’tan 450 bin Euro’ya (1 milyon 360 bin TL) takıma kazandırılan 24 yaşındaki futbolcudan 6 ay gibi bir süreçte 21 kat kar etme şansı bulan yönetimin; bu konuda Başkan Fikret Orman’ın kararını beklediği ifade edildi. Geçen sezon Beşiktaş’ta 22 maça çıkan ve takımına 2 gollük katkı sağlayan Tolgay’la, Almanya ve İtalya’dan da kulüplerin ilgilendiği biliniyor.