Tomas Sivok imzayı attı

Tomas Sivok imzayı attı
Tomas Sivok imzayı attı
Bursaspor, dış transferde ilk imzaları attırdı. Yeşil-beyazlı kulüp, Beşiktaş'tan ayrılan Çek stoper Tomas Sivok ve Kardemir Karabükspor'un sağ kanat oyuncusu Erdem Özgenç ile 2+1 sözleşme imzaladı.

BURSA - Sabah saatlerinde Bursa Acıbadem Hastanesi'nde genel sağlık kontrolünden geçirilen Tomas Sivok ve Erdem Özgenç için Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nde yapılan imza törenine, Kulüp İkinci Başkanı Kemal Güler ve Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman katıldı.

Necmettin Kocaman, "Ertuğrul Sağlam'dan sonra şimdi de iki değerli oyuncu imza töreni için buradayız. Sivok, 7 yıldır Türkiye 'de. Onu içimizden biri olarak görüyoruz. Çek oyuncu her yıl 30 maç istatiğini yakalayan oyuncu. Erdem'i de kadromuzu dahil ediyoruz. Savunma olmasına karşın o da geçtiğimiz yıl 30'un üzerinde maç oynayıp, gol attı ve asisti yaptı. İki oyuncu da camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. İkinci Başkan Kemal Güler'de "Sivok ve Erdem'in Bursaspor'a değer katacaklarına inanıyorum. Bundan sonraki transferlerimizi kadromuzu güçlendirmek için yapacağız. Taraftarlarımızın sabırlı olarak bizi desteklemelerini bekliyoruz" dedi.

SIVOK: BURSASPOR ADI BENİ HEYECANLANDIRDI

Tomas Sivok, transferinde emeği geçen herkese teşekkür etti, "Bursaspor'un bana ilgisini duyduğum ilk günde büyük heyecan duydum. Bursa büyük bir camia. Hedefleri büyük. Hep birlikte çalışarak hedefimize ulaşacağız. Sahada ortaya koyacağım performansla benim nasıl oynadığımı herkese göstereceğim. Yeni teknik heyet, yeni arkadaşlar ve eski oyuncularla birlikte güzel işler yapacağız" dedi.

TWITTER TEPKİSİ

Twitter'da kendisiyle ilgili olmayan sözler yazıldığına dikkati çeken Sivok, "Haberleri okumuyorum ama twitterdan benim olmayan hesaptan yanlış beyanlar yazılıyormuş. Kesinlikle bu sözler benim değil. Türkiye'de kaldığım ve Bursa'ya geldiğim için mutluyum" diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularına da cevap veren Sivok, şöyle devam etti:
"Ertuğrul Sağlam, 7 yıl önce beni Udinese'den getirmiş ve çok başarılı olmuştuk. İnşallah burada da güzel sezon geçiririz. İyi oyuncu kadrosu var. Yenilerle daha da güçlenecektir. Hocamızla tekrar çalışma şansı verdiği için teşekkür ediyorum. İyi takım vardı. Değişim bizi iyiye götürecektir. Ben sahada yaptıklarım la konuşmak istiyorum."

" BEŞİKTAŞ 'TAN TEKLİF GELMEDİ"

Sivok, Beşiktaş'tan teklif gelip gelmediği konusunda da, "Hayır. Böyle bir şey gerçekleşmedi. Ocak ayında benimle devam etmek istemediklerini duymuştum. O dönemden bu yana kendimi buna hazırladım. Elimden gelenin en iyisi yaptım. Herkesle veda edip ayrıldım. Bursa'dan teklif geldi. Ligin iyi takımı olduğu için tercih ettim" dedi.

ERDEM'DEN TEŞEKKÜR

Erdem Özgenç ise, "Burada olmak gerçekten çok güzel. Her Türk futbolcusunun olmak istediği bir kulübe geldim. Bursaspor büyük bir camia. Güçlü bir taraftara sahip olması gelmem için en büyük etkenlerden biri oldu. Ertuğrul Sağlam, yeni sezonda açılacak stat bizleri heyecanlandırdı. Maçlarda terimin son damlasına kadar başarılı olmak için çaba harcayacağım" dîye konuştu. Cemal EKENTOK-Hüseyin TÜCCAR (DHA)