Tomas Ujfalusi gerçeği

Tomas Ujfalusi gerçeği
Tomas Ujfalusi gerçeği
Türkiye'de iki sezon kalan Ujfalusi, Fatih Terim'den aldığı sözü açıklarken, sarı-kırmızılılardan ayrılık sürecini anlattı.

Çek basınına konuşan Tomas Ujfalusi, " Galatasaray ile karşılıklı konuşarak ayrıldık. Ayrılmak kolay olmadı. Üzgünüm, çünkü 15 maç oynasaydım takımda kalacaktım. Sözleşmemde böyle bir madde vardı. Nisan ayında geri dönerek 2-3 maça çıkabilseydim, teknik direktör Fatih Terim ile de konuştuğum üzere sözleşmem uzayacaktı. Galatasaray için riski anlıyorum. Sakatlığım 9 ay sürdü ve sonrasında hazırlık dönemim vardı. Mantıklı olan ayrılık kararıydı. Süper Lig'de 2 şampiyonluk ve Süper Kupa'yı kariyerime eklediğim için çok mutluyum" dedi.

Müthiş tesise Drogba imzası


Tecrübeli futbolcu, "Nerede oynayacağım hakkında şu anda bir fikrim yok. Futbolu bırakmayı düşünmüyorum. Bir sene daha oynamayı planlıyorum. Günde 2 antrenman yapıyorum. Sabahları 2,5 saat koşuyorum, ağırlık kaldırıyorum, bisiklet sürüyorum. Akşamları da fitness antrenörü ile rehabilitasyon üzerine çalışmalar yapıyorum. Eğer sakatlığım düzelmezse, kramponlarımı asarak başka seçenekleri değerlendireceğim. Büyük Avrupa takımları için biraz yaşlandım. Sağlıklı olursam Suudi Arabistan ya da Çek Cumhuriyeti'ni tercih edebilirim. Arap ve Çek Ligi arasında seçim yapmak zorunda kalırsa Arap futbolunu seçerim. Çünkü hava güzel, insanlar sabahları golf oynayabiliyor ve akşamları antrenman yapıyor" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'daki ilk sezonunda üst düzey bir performans sergileyen ve şampiyonluğun mimarlarından olan Çek stoper, geçtiğimiz sezon ise geçirdiği ciddi sakatlık nedeniyle sadece iki maçta görev yapabildi.

Eboue'den çılgın dans

Yıldırım'ın Aysal şikayetinde karar verildi