'Top' artık Efes Pilsen'de

Fenerbahçe Ülkerspor'un elenmesinin ardından Eurolig'deki tek Türk temsilcisi olarak kalan Efes Pilsen, Top 16 turundaki ilk maçında bugün Yunanistan basketbolunun güçlü temsilcisi Panathinaikos'un konuğu
olacak.

ATİNA - Fenerbahçe Ülkerspor'un elenmesinin ardından Eurolig'deki tek Türk temsilcisi olarak kalan Efes Pilsen, Top 16 turundaki ilk maçında bugün Yunanistan basketbolunun güçlü temsilcisi Panathinaikos'un konuğu
olacak. Atina OAKA Arena'da saat 20.00'de başlayacak olan mücadele SkyTurk'ten naklen yayımlanacak. Atina'ya dün gelen Lacivert-Beyazlılarda genel menajer Engin Özerhun, Panathinakios'u yenerek Top 16 maçlarına büyük bir avantajla girmek istediklerini söyledi.
Özerhun, "Grup mücadelesine de zor bir karşılaşmayla başlayacağız. Ancak fikstürden memnunuz. Sona doğru grubun iki takımının İstanbul'a gelmesi bizim açımızdan iyi" diye konuştu.
Bu arada Efes'te Antonio Granger'in sakatlığı nedeniyle geçici olarak transfer edilen Amerikalı oyuncu Leron Profit gönderildi.
Botaş'a Tarsus sürprizi
Öte yandan Bayanlar Basketbol Ligi'ne dün oynanan maçlarla devam edildi. Alınan sonuçlar şöyle: Tarsus Bld-Botaş: 85-73, ÇÜ Arı Koleji-Fenerbahçe: 70-82, Ceyhan Bld-TED Kayseri Koleji: 87-82, AS Akyazıspor-İstanbul Üniversitesi: 80-85, Beşiktaş Cola Turka-Migrosspor: 66-58. (Spor Servisi)