Topal: Bizde stres yok

Topal: Bizde stres yok
Topal: Bizde stres yok
Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) destek amacıyla düzenlenen organizasyona katılan Mehmet Topal, şampiyonluk yarışı, hakemlerin performansı ve Burak'a tribünden çakı atılması hakkında konuştu.

İSTANBUL - Fenerbahçeli Mehmet Topal, çekişmeli bir lig yaşandığını ancak sezon sonunda ipi göğüslemek istediklerini belirterek, şöyle konuştu:
"İkinci yarıya başlarken zaman zaman puan kaybı yaşadık. Sezon sonuna kadar çekişmeli bir lig yaşayacağımızı düşünüyorum. Hataları ve puan kayıplarını en az seviyeye çekmeye çalışıyoruz. Bunun için de sahada sonuna kadar mücadelemizi vermeye çalışıyoruz. İnşallap en az hatayı yaparak sezon sonunda ipi göğüsleyen taraf oluruz."

Kuyt'ı şoke eden yanıt!


Trabzonspor ile bu hafta maçında deplasmanda karşılaşacak olan sarı-lacivertli takımın orta sahadaki etkili ismi, daha önce dost olan 2 camianın geçmişte sağlam temeller üzerine kurulu ilişkileri olduğunu ancak bunun son yıllarda değiştiğini belirtti. Güzel bir maç olması temennisinde bulunan tecrübeli oyuncu, "Tatsız yaşanan şeyler, bizler böyle olmasını tabii ki kesinlikle istemiyorduk, istemeyiz. Ben güzel bir maç olmasını temenni ediyorum. Centilmence mücadele etmeye çalışacağız. İnşallah saha dışında da aynı tepkiler olur. Bizde bir baskı bir stres yok, biz her zamanki oyunumuzu en iyi şekilde sahaya yansıtmaya çalışacağız" dedi.

Hakemlerin maçlara etki edip etmediği ile ilgili soruya Mehmet Topal, "İster istemez hakem hataları bizleri etkiliyor, bizim temennimiz bu hataların en az seviyeye ulaşması . Hepimiz insanız hepimiz hata yapabiliriz. Biz de futbolcular olarak sahada hatalar yapabiliyoruz. Hakemlerimiz, hakem hocalarımız da hata yapabilirler. Art niyet aramak gerekiyor önemli olan bu, art niyet olmamalı, hatalar insan için olan bir şeydir. Umarım hakemler de performanslarını bizim gibi en üst seviyeye çekerler" yanıtını verdi.

Galatasaraylı Burak Yılmaz'a Rize'de çakı atılması için "Taşkınlıklar artık son bulmalı" diyen Mehmet Topal, sözlerini şöyle tamamladı:
"Allah korusun bu hepimizin başına gelebilecek bir şey, o çakı mı neyse bilmiyorum, Burak'ın gözüne de gelebilirdi. Futbol hayatı da Allah korusun riske girebilirdi. Bu tür olayların yaşanmamasını istiyoruz. Çünkü sağlık her zaman herşeyden önemli. O da işini, ekmeğini bu işten kazanıyor. Hem taraftarlar hem de futbolcular lütfen centilmence bir futbol ülkesi olduğumuzu gösterelim. Bu tarz taşkınlıklar yapmayalım, dediğim gibi en başında sağlık önemli" Uğur DEMİRKIRDI (DHA)

Kadlec'ten taraftara övgü