Topçu: 6 hafta belirleyici olacak

Topçu: 6 hafta belirleyici olacak
Topçu: 6 hafta belirleyici olacak
Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, önlerindeki 6 maçın kendileri açısından zor olduğunu ve alınacak sonuçların ligde belirleyici olacağını bildirdi.

GAZİANTEP - Mutlu Topçu, Celal Doğan Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanda gazetecilere açıklamalarda bulundu. İkinci yarının tüm takımlara hayırlı olmasını dileyen Topçu, ligin son 5 maçında yenilmezlik serisi yakaladıklarını, bu seriyi sürdürmek istediklerini belirtti.

Kasımpaşa deplasmanının zor bir maç olacağını ifade eden Topçu, "Rakip, üst sıralara yaklaşmaya, biz de onlara yaklaşmaya çalışıyoruz. O yüzden maç, her iki takım adına da zor olacak. Her şeyin dışında güzel bir maç olacağını düşünüyorum" dedi.

İkinci devrenin ilk maçında cezalı olan Marçal, sakatlıkları bulunan Mustafa Durak ve Arokoyo'dan yararlanamayacaklarını aktaran Topçu, şöyle devam etti:
"Bu bizi bazı bölümlerde sıkıntıya sokabilir ama biz özellikle kupa maçında diğer genç oyuncularımızı da denemeye çalıştık. Kupada farklı kadrolar denememizin sebebi de bu gibi sakatlıklar ve ceza durumlarında alternatifleri belirlemekti. Güzel bir maç olacak, inşallah sonucu da bizim açımızdan güzel olur."

Topçu. ilk yarının 23 puanla tamamlanmasının hatırlatılması üzerine, daha önceden belirlenen büyük hedeflerin kulüpleri zaman zaman sıkıntıya sokabildiğini dile getirdi.

O yüzden kulüp olarak yollarına maç maç baktıklarını aktaran Topçu, "Hedefler her zaman büyüktür ama bazen büyük takımlar bile hedefleri yakalayamıyor. Biz o yüzden maç maç düşünüyoruz. Şimdi önümüzde Kasımpaşa maçı var. Önceliğimiz buradan en iyi neticeyi alabilmek. Daha sonra diğer maçlara bakacağız" diye konuştu.

"6 MAÇ BİZİM İÇİN ZOR"

Topçu, önlerindeki 6 maçın kendileri için zorlu geçeceğini belirterek, "Kasımpaşa, Bursaspor, Beşiktaş, Akhisar Belediyespor, Kayserispor ve Galatasaray maçları var. O yüzden önümüzdeki 6 maç bizim için zor. Dolayısıyla bu 6 hafta bizim için ligde belirleyici olacak" ifadelerini kullandı.

Topçu, transferlere ilişkin bir soruya, "Hocalar transferlere doymaz. Dolayısıyla biz her zaman transfer isteriz. Bu da kulübün imkanları ölçüsünde olacaktır. Bizim devre arasında kadromuza kattığımız oyuncular, İlhan haricinde Gaziantep'te emek vermiş, karakterli oyuncular. O yüzden 3 transferin de bize çok şey katacaklarını düşünüyorum. Daha da araştırmalarımız var. Takıma katkı sağlayacak transferlere açığız. Umuyorum transfer dönemi bitmeden yine aramıza katılacak arkadaşlar olacak" yanıtını verdi.

"MUHAMMET, TÜRK FUTBOLUNUN ÖNEMLİ OYUNCULARINDAN"

Topçu, son dönemlerde adı farklı kulüplerle anılan Muhammet Demir'le ilgili de açıklamalarda bulundu. Muhammet'in transferi konusunun gündeme gelmesinin doğal olduğunu dile getiren Topçu, şunları kaydetti:
"Çünkü o, şu anda Türk futbolunun önemli oyuncularından bir tanesi. Gündemde olması ve istenmesi gayet normal. Resmi bir gelişme olmadığı sürece Muhammet'le ilgili detaylı bilgi veremem. Görüyorsunuz ki Muhammet antrenmanda. Kendisi de bizimle beraber Kasımpaşa maçına hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde hafif bir hastalık geçirdi. İnşallah Kasımpaşa maçında kendisinden yararlanacağız. Çok net söylüyorum, Muhammet'in transferi kulübün çıkarları doğrultusunda elbette olabilir. Ancak şu anda net bir şey yok."

Bu arada, kırmızı-siyahlı ekip, teknik direktör Topçu yönetiminde Celal Doğan Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmana ısınma hareketleriyle başladı.

Ligin 18. haftasında deplasmanda yapılacak Kasımpaşa maçının taktik çalışmalarının yapılacağı antrenman, ilk 15 dakikasının ardından basına kapalı devam etti.