Toplantıdan yeni hoca çıktı

Fenerbahçe'de, teknik direktör arayışları sürerken, yönetim kurulu da 8 kişilik transfer komitesi oluşturdu.

İSTANBUL - Fenerbahçe'de, teknik direktör arayışları sürerken, yönetim kurulu da 8 kişilik transfer komitesi oluşturdu. Fenerbahçe Burnu'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren olağan yönetim kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan asbaşkan ve kulüp sözcüsü Atilla Kıyat, ikinci başkan Nihat Özdemir, asbaşkanlar Sadettin Saran ve Mahmut Uslu, yöneticiler Ali Yıldırım, Hakan Bilal Kutlualp, İlhan Ekşioğlu, Mehmet Karasu ve Murat Aşık'ın 8 kişilik transfer komitesini oluşturduğunu söyledi.
Toplantıda teknik direktör adaylarını da konuştuklarını anlatan Atilla Kıyat, "Teknik direktör adaylarının isimlerinden çok teknik direktörle ilgili prensip kararları aldık. Transfer komitemiz, bu prensip kararlar çerçevesinde en geç iki hafta içinde yeni hocayı belirleyecek ve açıklayacağız" dedi.
Kıyat, kulüp başkanlığına adaylığını açıklayan Davut Dişli ile ilgili bir soruya karşılık "Yönetim Kurulu olarak başkanımız, camianın bu adaylığı ne denli ciddiye aldığını inceleyecek. Camiamızın Davut Dişli'yi kabul etme durumunu dikkate alacağız, ondan sonra konuyla ilgili karar vereceğiz" diye konuştu.
Olağan yönetim kurulu toplantısını, Gençlerbirliği maçı için tüm yöneticilerin İstanbul'da bulunmaları nedeniyle yaptıklarını söyleyen Kıyat, toplantıda kadro dışı bırakılan Serhat konusunun gündeme gelmediğini bildirdi. Bu arada Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın eski başkanlara vereceği yemekten önce basın mensuplarına yalnızca görüntü verilip, toplantının basına kapalı olarak gerçekleştirileceği bildirildi. Öte yandan başkan Yıldırım, yönetim kurulu toplantısını işi nedeniyle 20 dakika erken terketti.
Eski başkanlardan Yıldırım'a destek
Öte yandan Fenerbahçe'de kötü gidişin ardından muhalefetten yükselen kongre seslerine karşın, eski başkanlardan Sarı - Lacivertli yönetime destek geldi. Güven Sazak, Tahsin Kaya ve Metin Aşık, Aziz Yıldırım'a destek vererek, yönetimin istifa etmesine gerek olmadığını belirtiler. Tahsin Kaya, Fenerbahçe'nin ilk kez kötü günler geçirmediğini söyleyerek,
"Herkes, 'yönetim gitsin' diyor. Kimsenin, yönetimi istifaya zorlama hakkı yok. Üstelik böyle bir davranış bu camia içerisinde yer alanlara yakışmaz" dedi. (Spor Servisi)