Toprağın ağası yine Rafael Nadal

Teniste sezonun ikinci grand slam'i Roland Garros'ta beklenen oldu ve toprak kortun favorisi Rafael Nadal, dünyanın 1 numarası olan Roger Federer'i 6-3, 4-6, 6-3 ve 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyon oldu. Roland Garros'ta...

PARİS - Teniste sezonun ikinci grand slam'i Roland Garros'ta beklenen oldu ve toprak kortun favorisi Rafael Nadal, dünyanın 1 numarası olan Roger Federer'i 6-3, 4-6, 6-3 ve 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyon oldu. Roland Garros'ta üst üste üçüncü kez mutlu sona ulaşan İspanyol raket, erkeklerde Bjorn Börg'den sonra 1980'den bu yana aynı başarıyı gösteren ilk isim oldu. 3 saat 10 dakika süren final maçı aynı zamanda geçen senenin de bir tekrarı oldu. 2006 Roland Garros'ta da bu iki tenisçi finalde karşılaşmış, dört setlik mücadelenin sonunda gülen yine Nadal olmuştu. Böylece İsviçreli Roger Federer kazanamadığı tek grand slam olan Fransa Açık'ı bu yıl da kazanamayarak, umutlarını gelecek sezonlara bıraktı.
Rafael Nadal, maçtan sonra yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu belirterek, "Üçüncü set çok önemliydi, önemli puanlar aldım. Burada tekrar kazanarak bir rüyayı gerçekleştirdim. Daha iyi olmak için çalışacağım" dedi. (Spor Servisi)