Toprak şöleni başlıyor

Toprak şöleni başlıyor
Toprak şöleni başlıyor
Tenis takviminin tek toprak kort Grand Slam'i Fransa Açık nam-ı diğer Roland Garros, bugün oynanacak maçlarla başlayacak. Tek erkeklerde Rafael Nadal, kadınlarda da Serena Williams unvanlarını korumaya çalışacak.

Tenis takviminin ikinci Grand Slam’i olan Fransa Açık nam-ı diğer Roland Garros’ta ana tablo maçları bugün başlayacak. 8 Haziran’daki erkekler finali ile noktalanacak turnuvada tek erkeklerde Rafael Nadal, tek kadınlarda da Serena Williams unvanlarını korumaya çalışacaklar.
25 milyon Euro’luk toplam ödülü bulunan turnuvada tek erkekler ve tek kadınlarda mutlu sona ulaşan isimler 1.65 milyon Euro para ödülünün sahibi olacak.
Roland Garros’un ilk gününde kadınlar dünya 1 numarası Serena Williams, ev sahibi Alize Lim’le, eski tek erkekler 1 numarası Roger Federer de Slovak Lukas Lacko ile karşı karşıya gelecek.
Takvimin tek toprak kort Grand Slam’inde Türkiye ’den hiçbir oyuncu mücadele edemeyecek. Tek kadınlarda Çağla Büyükakçay, elemelerin son turunda Aleksandra Wozniak’a 6-4’lük iki setle yenilerek bu şansını kaybetti.